Clio 2 Gaz Kesme Sorunu

hakanbadbet

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba arkadaşlar,

Arabam Clio 1.2 HB 2005

Yaklaşık 1 aydır gidip gelen bir sorunum var

Sorun ilk olarak arabayı çalıştırdığım anda oldu ne olduğunu anlamadım gaza basıyordum araba tepki vermiyordu fakat araba çalışıyor haldeydi.

Sonra tekrar çalıştırdım arabayı sorun çözüldü derken 200-300 metre sonra düşük hızda giderken araba gene gaz almamaya başladı sağa çektim ve biraz bekledim sonra düzeldi

Ustaya götürdüm gaz kelebeğini temizledi ve gaz pedalının arkasındaki kabloları düzene sokup bantladığını söyledi sorun devam etti

Sonrasında farkettim ki sorunne zaman benzin azalsa oluyor 2-3 çubuktayken mesela

full depo gezmeye başladım bu ara en fazla yarıya kadar indirdim ve sorunun önceden alınmış kötü bir yakıt olduğunu düşündüm ya da dipte tortul mu kalır artık bilemiyorum.. bir başka teori de benzin azalınca acaba motor benzin yerine yanlışlıkla hava mı çekiyor da boğuluyordu

ancak dün başıma gelen olaydan sonra bu teoriler de çürüdü depo fulle yakın yokuş yukarı 80-90 la giderken hop birden gazı kesti Allahtan gideceğim yere kadar tekrar çalıştırabildim...

şimdi arabamla hiç bir yere gidecek durumda değilim 15 saattir falan aralıklarla deniyorum düzelmiyor... sorunun kaynağını bulsam rahatlayacağım

gaz kesme olayını daha rahat görebilmeniz için bir de video çektim

servis ve airbag ışıklarına takılmayın onlar hep yanıyor yine kablo kaynaklı bir sorun diye biliyorum ama onu da çözebilen olursa ne mutlu

her türlü fikre ve tecrübeye açığım arkadaşlar

bu arada mekan ankara

https://www.youtube.com/watch?v=VHUMZl7ngd4

hakanbadbet

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
konu yukarı

cagatay52

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ankarada iseniz servise götürelim arac benzinli dizel olsa derdim ki yakit kötü ama iyice bakılmali elektronik bir sorun Var bilgisayarda cikar

tazcan44

Muhammet İbrahim ŞAHİN,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benim megane 3 benzer sorun oldu geçenlerde. Araç giderken birden güç kaybı oluyodu hatta istop ediyordu. Servise götürdüm bilgisayara bağladılar. Enjöktörlere yakıt sağlayan bir parça vardı ismini unuttum onun soketi gevşemiz. Sıkılaştırıp bilgisayarla yazılımı düzelttiler bi dahada sorun olmadı. Ücrette talep etmediler.

hakanbadbet

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ankarada iseniz servise götürelim arac benzinli dizel olsa derdim ki yakit kötü ama iyice bakılmali elektronik bir sorun Var bilgisayarda cikar

ankaradayım hocam hangi servisi önerirsiniz götüreyim sanayi'den çok başım ağrıdı gidesim gelmiyor...

umarım benim sorunum sizinkiyle aynıdır tazcan44 hocam

bazdu

Batuhan Dursun BAZDU,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bobinler ve enjektörü ateşleme bobinlerini kontrol ettirin aynısı bende vardı yaptırdım duzeldi

hakanbadbet

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
tekrar merhaba üstadlar
bugün aracı direkt yetkili servise götürdüm
usta bilgisayara taktı ve gaz kelebeğinden gaz pedalına bir çok yerinde arıza gözükmüş
arıza geçmişini siliyorum, araba sorunu yaptığında bana getir, sakın bi daha sanayiye gitme sorunu biz tespit edip ona göre çözelim dedi...
sağolsun ücret falan da talep etmediler.
ancak ben bu arabanın bilgisayara verdiği bilgiye güvenmiyorum daha önce bu şekilde bi parça değiştirmiştik ve sorun devam etmişti...
neyse girdik bir yola artık servisten devam edicem

PauLord61

Mehmet İNCE,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
tekrar merhaba üstadlar
bugün aracı direkt yetkili servise götürdüm
usta bilgisayara taktı ve gaz kelebeğinden gaz pedalına bir çok yerinde arıza gözükmüş
arıza geçmişini siliyorum, araba sorunu yaptığında bana getir, sakın bi daha sanayiye gitme sorunu biz tespit edip ona göre çözelim dedi...
sağolsun ücret falan da talep etmediler.
ancak ben bu arabanın bilgisayara verdiği bilgiye güvenmiyorum daha önce bu şekilde bi parça değiştirmiştik ve sorun devam etmişti...
neyse girdik bir yola artık servisten devam edicem
Geçmiş olsun . En güzelini yapmışsınız yetkili servise giderek. Güzel usta olmadıkça yetkili servisten şaşmayınız :eyv

KaRaHaN

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bobin ve ateşlemelerin değişim zamanı gelmiş olabilir yakıt beslemeden kaynaklanabilir ve son zamanlarda hiç motor yıkatma ya da başka birşeye maruz kaldı mı ?

hakanbadbet

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bobin ve ateşlemelerin değişim zamanı gelmiş olabilir yakıt beslemeden kaynaklanabilir ve son zamanlarda hiç motor yıkatma ya da başka birşeye maruz kaldı mı ?

yok hocam motora hiç dokunulmadı, bobin ve ateşlemeler 5 ay önce değiştirdim aslında ama hiç güvenemedim o ustaya yan sanayi mi taktı çıkma mı taktı bilmiyorum tekrar orada sorun çıkmış olabilir.