clio 2 hb oto. geç çalışma sorunu

osman4434

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Değerli fanclup üyeleri Sizlerden bir ricam olacak. aracım 2001 clio 2 hb otomatik.
uzun zamandır sanayiden çıkmıyor. sorunum 3-4 yada 5-6 saat bekledikten sonra uzun marş yapsamda çalışmaması. en sonunda çalışıyor ancak 2 yada 3 marş sonra ve benzin kokusu sarıyor ortalığı.
öncelikle tüpten dediler komple iptal ettirdim. bir hafta bindim aynı şekilde devam etti.
sonra benzin pompası dediler. direk tüpte çalıştır dediler yine aynı şekilde devam etti. tüp kokusu yayarak.
marş motoru dediler komple söktürüp tekrar bakım yaptırdım.
krank sensörü geçen sene değiştirildi.
benzinide tüpüde değiştir dediler. üst seviye bir markaya geçtim. yine olmadı.

benim artık sanayiye direk problemin çözümü için gitmem lazım. lütfen başına bu şekilde bir arıza gelen arkadaşlar yardım edin.
selamlar saygılar.

ahmet27

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Krank sensörü orjinalmi deisti? Orjinalini oneriyorlar. Trriger seti frlan deistimi ariza basladigi siralar. Buji buji kablosu atesleme bobini ne alemde yolda giderken tekleme stop etme varmi ? Çekiş nasil yakit nasil

LG-K430 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

osman4434

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hocam Triger değişti geçen ay. devirdaim le beraber. bobinler bujiler hepsi değişti.çekiş düştü. ama yukarıda yazmayı unuttuğum birşey var. mesala araba geç çalışıyor çalıştıktan sonra çok seri marşla çalışıyor yeterki çalışsın.

meganne

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
mrb.araba kaç km de...kaçıncı sahibisiniz

osman4434

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
165.000 3ncü sahibiyim. arabanın triger ve bobinleri vs değişene kadar sıkıntı yoktu Bilal Bey sanayiden herşeyi hazır al dediler 2 aydır sanayiden çıkmıyor araba

osman4434

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
sente olayını çok söylediler bana. peki sente ayarı yoksa ne yapmam gerekiyor. eski bobinlerin 2 si farklı 2 si farklı marka diye böyle olmaz değişmesi lazım dediler. komle 420 tl ye değiştirdik. triger daha bir aylık sente ayarını harici şekilde yapamazlar mı Hocam. oluru yokmu ya :(

meganne

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
arabanın bakım kitapçığı var mı
60 bin km triger değişir..
2 kere yetkili servise gidip triger değiştirmesi lazımdı

meganne

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
olurunu söyleyecem sana işte ))) bakım kitapcıkları var mı arabanın

osman4434

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hocam 134 binde dışarıda yapılmış triger bakımı. servis en son 123.bin oda normal yağ bakımı ve selenoid valf dedikleri otomatik vites için olan zımbırtılar.

meganne

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
son sorum:

bu marş olayı triger değiştikten sonra mı oldu...daha önce yine zor mu çalışıyordu araba