Clio 2 Klima Problemi ? ? ? ?

Çağrı Köksal

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Araba rolanti halindeyken A.C tuşuna basıyorum devirde bi dalgalanma oluyor ama klima hiç bi şekilde soğuk üflemiyor gazına baktırdım gazı var dediler sizce sorunu ne olabilir aracımın ? ?

iNANLAR COTECH

Bilgi Girilmemiş
Klima kompresörü devreye giriyor mu?AC tuşuna basınca cıt sesi gelip gelmediğini kontrol edin.

Çağrı Köksal

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
hayır AC tuşuna bastığımda herhangi bi ses gelmiyor sadece devirde dalgalanma oluyor

Emir

Emirhan SERKUŞ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kompresör çalışmıyor..

Çağrı Köksal

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
o ne oluyor tam olarak fazla bi bilgim yok bu konularda kompreör çalışmıyosa tahmini masrafı ne kadar olur Ankara içinde hangi ustaya götürsem bakar detaylı bilgi verebilrseniz daha güzel olur teşşekür ederim :)

TAYF

Tayfun DİLMEN, T.C. Vatandaşı
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
kompresörün tamiri pek saglıklı olmuyor sanırım , sıfırını ıyı arastırır pazarlık edersen 500 cıvarı bulabılırsın tamır fıyatı konusunda pek bılgım yok

imaparatoR-9

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
klima uzun süre kullanılmadıysa kompresör kitlenmiştir klimacılar vardır onlar bu işi yaparlar tanıdık vasıtasıyla giderseniz yardımcı olurlar İstanbulda olsaydınız ben yardımcı olurdum Geçmiş olsun

*Gökhan42

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hemen kompresoru Bozmayın yaw pozitif dusunun ben arabamı aldıgımda bendede durm aynıydı :) Goturdum baktılar elektrik gelmiyormus elektrkci kabloları yeniledi simdi canavar gibi calısıyor :)

Çağrı Köksal

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
geçenlerde bi ustaya göstermiştim ayak üstü geçerken hemen klima beynin arızalı oda sana 1.250 TLye kadar çıkar dedi bende bişey diyemedim müsait bi zamanda iyi bi ustaya gösterecem inşallah ufak tefek bi sorun çıkar diye umuyorum :)

serci07

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
geçenlerde bi ustaya göstermiştim ayak üstü geçerken hemen klima beynin arızalı oda sana 1.250 TLye kadar çıkar dedi bende bişey diyemedim müsait bi zamanda iyi bi ustaya gösterecem inşallah ufak tefek bi sorun çıkar diye umuyorum :)

arada bi ustaları değiştirmek lazım. yazın başında benimkide soğutmuyordu. ustama götürdüm baktım ön tamponu söküyor. usta hayırdır dedim. gaz hiç kalmamış herhalde kaçak var dedi. işim var dedim çıktım. 2 blok ilerdeki tanımadığım bi klimacıya gittim. adam bi kontrol etti. kaçak felan yok sadece gaz basacağım dedi. 50 tl ile yırttık. canavar gibi soğutuyor şimdi.