Clio 2 otomatik vites direksiyon titremesi hk.

jamesx

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba arkadaşlar.
2001 model 1,4 RXT otomatik vites cliom var. Geçtiğimiz günlerde aracım stop etmeye başladı ve dün devir çubuğu kendiliğinden yükselip düşüyordu sanki gaz pedalına basıyormusum gibi. Bugün tamirciye götürdüm, hava aldığını söyledi. 10 bin bakımıda gelmişti, filtelerin tümü, yağ ve bujiler değişti, hava almasıyla ilgili parçaların tam adını bilmiyorum ama manifolt ve o bölgedeki contalar (7 adet) değişti ve temizlendi. Aracımı tamirden çıkardım ve şunu fark ettim. Aracım D vitesinde iken (araç seyir halinde değil) direkdiyonda aşırı bir titreme var ve bi uğultu geliyor. bu uğultu rahatsız edici derecede yüksek. hatta titreme arka bagaj kapağımı yada sileceğimi sallıyor desem yeridir ses geliyor. gaz pedalına basıp hareket ettiğimde yada N vitesine (boşa) aldığımda veya P konumuna getirdiğimde hafifliyor nerdeyse yok diyebilecek kadar. Devir çubuğum bu sallantı varken 750 lerde. Bu bakımları yaptırmadan önce böyle bir titreme ve uğultu yoktu. Tekrar tamirciye götürmek için saat epey geç olmuştu, kısmetse yarına. Acaba sorun neden kaynaklı olabilir.
Herkese sonsuz teşekkürler..

mehmet_ozturk05

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Selamlar öncelikle üye tanıtım bölümünden kendinizi tanıtmanızı rica ederim. Sorunuzla ilgili ; Otomatik şanzumanla ilgili bir sorun. Kavrama da bir sorun olduğunu gösteriyor. Servise yada bildiğiniz güvendiğiniz iyi bir ustaya götürmenizi tafsiye ederim. Biraz maddi açıdan tuzlu olabilir bu durum. İyi forumlar dilerim.