Clio 2 rna hararet müşürü kaç derece olmalı

OKKAY40

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaşlar ilk başta merhaba aranıza yeni katıldım renault clio 2000 model rna aracım var fakat arabanın haret müşürü 110 derecede fanı çalıştırıyor nerdeyde hararet göstergesi çift çizgili yerde fanı açıyor ve contayı yakmaktan korkuyorum ve piyasada hep 110 dereceli müşürler var normalde türkiye standartlarında haraet 90da sabit olur bu araçta çift çizgiye yaklaşınca açıyor cliosu olan arkadaşlar bilgi verirse sevinirim...

OKKAY40

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
cevap verecek kimse yokmu

polatsoy63

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aynı araç bendede var. hararet yarıyı biraz geçince fan devreye giriyor ve harareti yarıya alıyor tekrar.

TSC

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bende de aynı şekilde hararet hep yarıda takılı üstüne çıkmıyor masallah sıkıntı yok

OKKAY40

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaşlar bende yarıyı geçiyor bu çift noktalrın ucuna geldiginde açıyor cont yanık degil beyinselmi yada nasıl bir yol izlemeliyim hararet müşürü fan müşürü ve termostatı dgişti arabanın bilginize arızayı nerde aramalıyım şimdiden hayırlı forumlar...

polatsoy63

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
çift çizgilere geliyorsa sıkıntı var. muhtemelen hararet çift noktaya geldiğinde kaputu açarsan hararetin çok yüksek olduğunu motor sıcaklığından anlarsın. benim müşürü de dün değiştirdim . artık yarıyı bir milim geçer geçmez açıyor fanı. usta bana eski müşürümü gösterdi. ucu pasdan görünmüyordu. sen değiştirmişsin zaten. sorun beyinsel olabilir. iyi bir usta lazım sana.

babapars

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
çift çizgilere geliyorsa sıkıntı var. muhtemelen hararet çift noktaya geldiğinde kaputu açarsan hararetin çok yüksek olduğunu motor sıcaklığından anlarsın. benim müşürü de dün değiştirdim . artık yarıyı bir milim geçer geçmez açıyor fanı. usta bana eski müşürümü gösterdi. ucu pasdan görünmüyordu. sen değiştirmişsin zaten. sorun beyinsel olabilir. iyi bir usta lazım sana.

Sanziman tarafinda motorun uzerinde olan sensor degisen dimi yoksa baska sensor var mi

GT-I9100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

polatsoy63

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
evet motorun üzerinde olan müşür. hararet müşürü de diyorlar fan müşürü de. ikisi de aynı müşür