Clio 2 Stop Lambası ve Mercekli Far Değişimi Yardım

jasonjr

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar merhaba, 2000 model clio 1,6 Rxt aracıma, 2002 hb lerde olan ortası mercekli olan stop lambasından arıyorum. Daha önce de benzeri başlık açmıştım bu konu hakkında. Bizim araçların orjinali bundan olmadığı için duylu stop lambası bulmam gerekiyormuş ancak piyasada valeo lar dahil bir çok yere sordum duylu satan bir yer bulamadım. Çıkma olarak buldum bir kaç tane ancak onlar da alınacak gibi değil. Reno servisinden bir tanıdığa sordum, o kasaya ait şase numarası istedi, başka birisi daha istemişti aynı şekilde. Nedenini bilmiyorum tabi. Sonuç olarak duylu olarak bulabileceğim bir yer biliyorsanız yardım ederseniz çok sevinirim. Bahsettiğim stop lambası budur
712366.jpg
https://www.semihotomotiv.com/Resimler/712366.jpg

Bir de mercekli farları değiştirmek istiyorum, bir arkadaş aynı konuyu açmış ancak tam olarak geri dönüş olmamış. Buradan bir arkadaşa da mesaj attım ancak geri dönüş olmadı. Yan sanayi mercekli far kullanan var mı aramızda? Şikayeti var mı çok önemli benim için.

İlginiz için şimdiden teşekkürler :)

admiral

Barış KARA,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba
Zamanında cliolarımıza bu stoplardan takmıştık. Duy orjinal, sadece stop camını alarak. Nasıl yaptığımıza gelince.
Yeni aldığınız stopların ayakları araç üzerindeki duylara uymayacağı için yan keski ile kesilir. Daha sonra duylar stoplara oturtulup duyda bulunan geçme deliklerinden misina ile bağlanır.
Biz bu şekilde yapmıştık.
Su falan almıyordu ama düzgün oturtmak şart.

İkinci sorunuz, yan sanayi mercek far a hiç bulaşmayın. Önünüzü göremezsiniz.
Çıkma sapasağlam orjinal Hella far takımı alın, kaliteli bir xenon kit ile kullanın.

jasonjr

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Çok teşekkürler ancak o kesme işlerinden pek anlayacağımı sanmıyorum :soru Keşke fotoğrafı olsaydı elinizde.
Çıkma farlar için burada bir arkadaş memnunum demişti ancak ben de pek güvenemiyorum bakalım. Hala duylu bulunamadı bu arada.

bazdu

Batuhan Dursun BAZDU,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben bir yerde gördüm ama şuan hatırlayamadım sitelere bakmanız lazım

jasonjr

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
neredeyse bütün sitelere baktım gibi, aksaraydaki renocuları da dolaştım ancak hiçbirisi duylu satmıyor