Clio 2 Symbol 1.5 dci Arıza Işığı ve Rolanti Sorunu

Zaferbarut

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar merhaba. Benim araç ile ilgili bir sorum olacak. Özellikle soğuk havalarda aracı normal bir şekilde çalıştırıyorum. Araba teklemeye başlıyor ve bir süre sonra arıza ışığı yakıyor. Tekleme dediğim rolanti dengesizliği de denilebilir. Hemen ardından ikinci çalıştırmada ise hiç bir sorun kalmıyor. Sizce arıza neden olabilir yardımlarınızı bekliyorum. Hayırlı günler dilerim.

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar merhaba. Benim araç ile ilgili bir sorum olacak. Özellikle soğuk havalarda aracı normal bir şekilde çalıştırıyorum. Araba teklemeye başlıyor ve bir süre sonra arıza ışığı yakıyor. Tekleme dediğim rolanti dengesizliği de denilebilir. Hemen ardından ikinci çalıştırmada ise hiç bir sorun kalmıyor. Sizce arıza neden olabilir yardımlarınızı bekliyorum. Hayırlı günler dilerim.
Mazot filtresi yanındaki elciği sertleşene kadar pompalayın sonra aracı çalıştırın bakalım gene yapacak mı ?

Zaferbarut

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Cevabınız için teşekkür ederim. Ama dediğiniz yer neresi tam olarak anlayamadım. Teşekkür ederim.

Redmi Note 4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Cevabınız için teşekkür ederim. Ama dediğiniz yer neresi tam olarak anlayamadım. Teşekkür ederim.

Motor resimdeki gibi ise bakın Akünün önünde
ba1ff89c8f0f065d197f217babdd9056.jpg

Zaferbarut

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Çok teşekkür ederim yarın sabah deneyeceğim

Zaferbarut

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Maalesef sorunum çözülmedi. Bu sabah yine beyaz duman, rolanti düşüklüğü ve arıza ışığı yaktı 3 defa aracı stop edip çalıştırdım sorun düzelmedi 4. Kez çalıştırıp gaz verince araç normale döndü. Yakınımda bosch car servis var aracı götürüp arıza cihazına bağlattım. Usta enjektörlerin tamir edilmesi gerektiğini söyledi. 4 enjektör için ortalama 1500 2000 tl tutar dedi. Yenisi tanesi 3000 tl imiş bende yaptırmadım. Sizce bu fiyatlar normal mi teşekkürler.

rovrov

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aracını pompacıya götürüp basınç testi yaptırmanızı öneririm tahminim mazot basınç regulatörü arızalı belirtileri ise rölantide dalgalanma gaz tepkıilerinin yavaşlaması ileriki evrelerde stop etme geç çalışma

serkandayauc

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sorun nasıl çözüldü mü? Bende de 2009 1.5 symbol var aynı sorundan pompa basınç müşürü değişti. Ama motor soğukken ufakta olsa araba sersemliyor motor ısınınca yapmıyor ve yine geç çalışıyor. Bıktım sanayiye gitmekten pompa sağlam enjektör sağlam ne yapacaz şimdi?

sözad

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Isitici bujileri değişin ondan kaynakli sabah ilk marşa basma hareketi o veriyor ayni sorun 2009 symbolumde vardi 4 adet isitici bujiyi değiştim sabah kontaği açtim bekledim tek marsta aldi ve dalgalanma falan olmadi bu konuda emin olbilriisiniz ve bocsh markaninki uygunur sağliklidir orjinalleri 1 adet 186 tldir