clio 2 tweeter'ı iptal etmek (yardım)

crazy_tuning

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bildiğiniz gibi ts-1750 hoparlör taktım arabaya şimdi ses çok güzel bass da alıyorum hemde orjinal teypten bu kadar güzel bişey sağladım taktığım hoparlörün üzerinde tweeter var ama aracın kendi orjinal tweeterları sesi çok açınca cızırtı yapıyor bunları iptal etmek istiyorum kapakları çevirerek söktüm ama kablo çok dipte kalıyor başka nası iptal edebilirim torpido üzerindeki tweeterları?

ÖzgürYaşam

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
teypin arkasında kablolardan iptal edebilirsin :eyv

ÖzgürYaşam

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
tweeter ların ordan kablo renklerini görebiliyorsan öyle ancak yada kes tekrar takla bulacaksın :)

ÖzgürYaşam

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ancak sizdeki sistemi bilmiyorum belki ön kapılardaki kolonlardan çekilmiştir belki onada dikkat edin öyleyse işin daha kolay...

crazy_tuning

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ancak sizdeki sistemi bilmiyorum belki ön kapılardaki kolonlardan çekilmiştir belki onada dikkat edin öyleyse işin daha kolay...

yok hoparlörleri bağlarken teyp'ten 4 kablo çıkıyordu 2'si kapıdaki hoparlörler 2'si de tweeter'dı heralde dediğin gibi rengine bakıp öyle sökmeyi düşünüyorum zaten

TAYF

Tayfun DİLMEN, T.C. Vatandaşı
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
yok hoparlörleri bağlarken teyp'ten 4 kablo çıkıyordu 2'si kapıdaki hoparlörler 2'si de tweeter'dı heralde dediğin gibi rengine bakıp öyle sökmeyi düşünüyorum zaten

bence o 4 kablonun ıkısı on kapılar ıkısı arka taraf ıcındır onlerdekı tweeterlar buyuk ıhtımalle kapı hoparlorlerınden paralel alınmıstır tweeter ı yerınden cıkartıp arkasından kablosunu sokmenız gerekecek buyuk ıhtımalle

crazy_tuning

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bence o 4 kablonun ıkısı on kapılar ıkısı arka taraf ıcındır onlerdekı tweeterlar buyuk ıhtımalle kapı hoparlorlerınden paralel alınmıstır tweeter ı yerınden cıkartıp arkasından kablosunu sokmenız gerekecek buyuk ıhtımalle

peki tweeter'ı sökmek kolay mı kablo görünmeyecek kadar salak bi yerde imkansız ordan kablo sökülmez hatta parmağım bile değmez :)

gögüsü indirmek de mantıksız iyice kafam karıştı

TAYF

Tayfun DİLMEN, T.C. Vatandaşı
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
On kapi hoparlorlerini sokuk teweeter kablolarini ordan pay birakarak kesebiliirsiniz