Clio 2 Yağ Çubuğundan Duman gelmesi.

voLkenn

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
2 hafta önce uzun yol yaptıktan sonra su eklemeyi unuttum. Hortumdaki basınç tapası da yerinden fırlayınca bütün su neredeyse bitiyormuş. Son anda farkettik neredeyse 5 lt su ekledik. Daha sonra çalışmasında bi sıkıntı yoktu. Dün kaputu açtığımda yağ çubugunu çektiğimde duman geldiğini gördüm. Sizce neden kaynaklanır. Araç su ve yağ eksiltmiyor, sadece yağ çok incelmiş.

ahmet27

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
yağ da tahinsi bir kıvam varmı? yağ kapağını açıp bakın. yedek depodaki suya bakın yağ varmı? silindir kapak contası yanmış gibi görünüyor. hararet yapmadımı?

ahmet27

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
neredeyse dediğiniz zaten 5 lt alır anca. tamamen bitmiş herhalde suyu. yalnız yağ çubuğundan duman gelmesi pek hayra alamet değil gibi. ordan duman geliyorsa segmanlar zarar görmüş olabilir. daha önce ordan duman geliyormuydu? su eksiltmiyorsa su neden bitmiş?

voLkenn

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Uzun yol yaptım klima hep açıktı, hiç kontrol etmedim. Bu sebepten suyu bitti. Su tankında yağ yok, yağ kapağını açınca fokurduyor gibi yağ köpürüyor. Yağda incelme var hatta koyulaşma yok nisanda değiştirmiştim. hala aynı yağ ekleme hiç yapmadım seviye hep normal

Sweet

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yağ kapanın içi hafif beyaz-sarı köpüklüyse conta yanığıdır büyük ihtimal.

ahmet27

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Muhtemel contaniz yanmis. Gecmis olsun. Conta yandigindan sogutma suyu yaga karisip yağı inceltir. En kisa zamanda yaptıriniz bu sekilde binmeyiniz. Yinedr en sagliklisi bir iki ustaya danis. Resim atarsan daha iyi yorum yapariz

LG-K430 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi