Clio 2 Yakıt Tüketimi 16.07.2013

*UfukASLAN

Ufuk ASLAN, T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ufuk bey kullanım sonucu elde ettiğiniz rakam mükemmel, fakat şehir içi kavramı değişken bir kavram, aynı araç bende de var, bakımları tam agresif kullanmıyorum devri 2000 dev/dak nın üzerine pek çıkmıyor fakat güzergahım çok trafikli bir güzergah (Alibeyköy-Osmanbey) sürekli dur kalk ve bir çok trafik lambası var (10 km yol 30 dakikada alınıyor) benim aracın yakıt tüketim değeri 8.7 litre/100 km 41 kuruşa denk düşüyor, nadiren klima açıyorum, sizin kullanım değeriniz 6 litre/100 km arada dağlar kadar fark var, ezcümle: kullanılan güzergahın yoğunluğu şehir içi yakıtın hesabını doğrudan etkiliyor, son olarak aracımla Trabzona gideceğim ne kadar yakıt tükettiğini bu başlık altında paylaşırım. Saygılarımla.

Aracı en yuksek vitesde kullanmak az yakıt yakar.
Freni fazla kullanmam.

Turkdiscus

Erdal ÖZTÜRK
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ufuk bey beyan ettiğiniz bilgi bilgim dahilinde, ama sıkışık trafikte zaten sürekli dur kalk ile gittiğimiz için sizin değerleri yakalamak imkanlı değil.

Cihan 28 03

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
1.6 8 valf 90 beygir aracımla istanbul-afyon yaptık hesaplamama göre ilk tüp aldığımızda 16 kuruş yaktı. toplamda 17 kuruş yaktı :)))

LPG sistemi: Atiker

alinan lpg: po gaz-aygaz-koçgaz-nexen

maranel84

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
peki clio 2 dizel kullanan arkadaşlar varmı yakıt tüketimi hakkında bilgi verebilirler mi acaba saygılar ?

Oğuzhan Uslu

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ben 100 lirala şehir içi 370 km yaptım pintilikte yapmadım 1.4 75 beygir aracım

arslanlarli12

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aracın şehirdısı fabrika ortalaması zaten 5.6 lt . siz neyin hesabını yapıonuz.sehir içinde bu veriyi yakalamanız imkansız.anca 85 km sabıt hızda 5,6 yı yakalayabilirsiniz ortalama olarak.ve bu da bi anda olmaz.belli bir süre o hızda sabit olarak gitmeniz gerekir. sehir içinde bu oran 9 lt civarıdır ortalama olarak. 2 senedir clio 1.4 16valf kullanıom neyin ne oldugunu ne yaktıgını bilirim. insanları kandırmayınn .neymiş şehir icinde 6 lt yakıomuş.senin şehir içi dedigin yer şehirlerarası bir yok heralde .

arslanlarli12

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
şehir içinde 9.7 lt ortalamada benim aracım suan. genelde 9 9.2 9.5 dir.bu degişkenlik gosterir devamlı. neymiş senin arac 6 lt yakıomus.sen ne kullanıon bilader ? aynı aracı kullanmıozmu biz ?

ketoral

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar benzinden bahsetmiyor lpg gazla yaktıklarından bahsediyorlar..