Clio 3 1.2 75HP Hakkında Görüşleriniz

clio_34

Çiğdem Hoca,
Bilgi Girilmemiş
benim gibi aceminin yorumlarını ne derece dikkate almak gerekir tartışılır tabii 12 3 daha önce hep 2.el aradığım için beklentim çok düşüktü eski model donanımlarına bakarak alışmıştım, camların renkli olması bagaj ve torpido ışıkları ya forumlarda yanlış yazılmıştı ya da eski modellerinde yoktu.
yaklaşık 13 yıllık sürücü olan nişanlım kullanmıştı ilk 80-90 km sini, kendisi civic kullanıcısı 2004-5 model sanırım, direksiyonu çok hafif bulmuştu ve resmen çocuk gibi eğlenmek için kullanmıştı, ona kalsa daha o kullanacak trafiğe ben çok geç çıkacaktım sanırım:D
yakıt tüketimi ölçümlerim son 3 haftayı kapsıyor, ancak sıra geldi, sabit 50 km ile gidince 4 lt civarı anlık tüketimi oluyor, tek kişiyken ve düz yolda. ancak ortalama 10 lt icvarı benim için çünkü genel olarak hep sıkışık trafikteyim gündüz de akşam da iş güzergahlarım pis bu yönden:( ama çevreyolundan 30 km 1,8 lt oldu ilk 3-4km si yine adım adımdı ama.

bir de başka araca alışkınsa kuzeniniz, koltuklar el frenine göre çok havada kalıyor, el freni tam inmemiş kalabiliyor bazen sinir bozabiliyor. ayrıca vites atma ışığı sinir bozucu gibi dursa da yaptığım testler sonucu o ışığa uyup vites atıp-düşürürsek gerçekten anlık yakıt tüketimi epeyce fark ediyor, gerçeği gösteriyorsa tabii.

ALoNso

Ferzan AKIN, T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bilgiler için teşekkürler hocam.
Daha önce Clio 1 sedan, Opel Corsa, şirkette i20, bazen Spring kullanıyor.
Springe binip yol alabiliyorsa Clio 3 te zorluk yaşamaz sanırım.

onur-d

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
kalabalık aile değillerse tavsiye ederim 1.2 olduğuna bakma otobanda 1.6 yım diye gezinen birçok arabaya nal toplatabilir, yakıt olarak 110km sabit 5,5-6lt arası yakar şehir içi trafiğinde 8-8,5lt karışık kullanımda da 6,5lt

ALoNso

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
kalabalık aile değillerse tavsiye ederim 1.2 olduğuna bakma otobanda 1.6 yım diye gezinen birçok arabaya nal toplatabilir, yakıt olarak 110km sabit 5,5-6lt arası yakar şehir içi trafiğinde 8-8,5lt karışık kullanımda da 6,5lt

Teşekkür ederim. Faydalı bilgiler. :eyv

doruk230

Doruk Anıl ALKAN, ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
sehir ici 7.8 litre felan yakiyor otomatik vites olanlari...

ALoNso

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

onurdoyuran

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
çekişi iyi değildir ama az yakar.

hokusfokus

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
evet çekişi iyi değildir, sıkıştırırsan yakar. ama sakin kullanırsan şehirler arası 5-5,5 yakar.
ben şehir içi 7 lt civarı yakıyorum (6,8-7,4arası (yol bilgisayarı)). max hız da 175'i geçemedim.

doruk230

Doruk Anıl ALKAN, ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bende 1.2 otomatik 2008 model var... sehir icinde 7-7.3 civarinda bir ortalamasi var.. uzun yoldada bilgisayarda hiz ortalamasi 112 km felandi 6.3 olmustu bende cok sasirmistim... konusu vardi kim demis 1.2ler uzun yolda cok yakar diye acmistim ama simdi bulamadim..