Clio 3 1.2 Motor temizliği yaptım

SelimPusat60

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba arkadaşlar uzun zamandır motorda biriken kir toz yağ pas sebebiyle n11'den INTERWAX marka motor temizleyici aldım 25 TL'ye. Uygulama fotoğraflarını buraya koyuyorum. Kendi aracında kulanmak isteyen olursa tarif ediyim önce motorun her yerine 30 -40 cm mesafeden sıkıp 1-2 dakika bekledikten sonra mikrofiber bez ile ovalayarak siliyoruz. Urun gerçekten başarılı sıfır araba gibi parlak tertemiz yaptı yağ toz kir söktü aktı tamamen.
1p0DLY.jpg
[/url][/IMG]

7BZXqP.jpg

P7z606.jpg

Lv0gya.jpg

ufuksaka

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Çok güzel görünüyor manşallah eline sağlık.

SM-J500F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

SelimPusat60

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Teşekkür ederim :)

Emrebali05

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
maşallah cok temiz ve güzel olmuş elinize sağlık

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Su ile temizlikten çok daha iyi bu ürünü görmüştüm hatta indirimde idi set halinde . Güzel temizlik olmuş elinize sağlık

SelimPusat60

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Boş cam sil şişesine su doldurup suyu sikarak da temizlemeyi denedim ama kirleri yağ lekelerini çıkarmıyor suyu da metal ve elektronik kısımlara sıkamıyoruz sadece plastik üstüne kullanılıyor o da bir işe yaramıyor. Bu temizleyici yağı kiri temizliyor söküp atıyor en iyisi temizleyici bence de . Bu arada teşekkürler :)

tefennili

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hocam en iyisi bence Wurth marka olanı. Ama fiyatı yüksek. Ayrıca motoru temizledikten sonra Würth ün slikon spreyini de uygularsanız, hem daha parlak oluyor hem de geç kirleniyor.

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hocam en iyisi bence Wurth marka olanı. Ama fiyatı yüksek. Ayrıca motoru temizledikten sonra Würth ün slikon spreyini de uygularsanız, hem daha parlak oluyor hem de geç kirleniyor.

Yaklaşık iki ay arayla wurth motor temizleme ürününü kullanıyorum. Urunu uyguladiktan sonra da bez ile uzerinden gecip siliyorum. Silikon spreyi denemedim hiç ama düzenli araliklarla bu urunu kullandigim için motor genelde temiz oluyor ve ürün yapisi geregi zaten toz tutmuyor. Zamanla yag tortusu olusuyor. Gozlemledigim kadarı ile bu yag tortusuda zamanla birikmis olan tortunun ürün uygulandiktan sonra tamamen silinemeyen yerlerde olması. Fakat su da var ben 3. Kere uyguladim ve her uygulamamdan sonra daha az kir cikiyor. Yani ürün düzenli kullanildiginda ve 4-5 kullanimdan sonra saniyorum o kalan yag tortulari da cozulecek. Ayrıca wurth’un en sevdiğim yani elektronik beyin aku vs her yere sikilabiliyor olması ve akabinde hem tazyikli su ile hem kuru bez ile temizlenmesi. Ben tazyikli suyu hiç denemedim muhtemelen denemem de. Fakat bezle silme islemi dahil toplamda yarım saat içinde işlem tamam oluyor. Fiyat genelde 35-45 arası degisiyor ve bence urune göre asiri yüksek değil. Bu akşam müsait olursam resmini cekerim motorun en son iki hafta önce uygulamistim.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

memolikk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
eline sağlık güzel olmuş
bizim araçların motor bölümü dar eli sığmıyor alt kısımlara fırça ilemi temizledin oraları yoksa sadece görünen yerleri mi temizledin
birde su gider yerini temizle tamam olsun

SelimPusat60

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

Bu ara araca çok masraf ettiğim için uygun yollu bir urun temizleyici alıyım dedim wurth düşünüyordum yoksa hocam. Würth silikon sprey kullandım motora önceden ama sadece silikon sprey kullandım temizleyici kullanmadan parlattı baya ama kirler kaldı. Bu siparişlerim arasında almıştım silikon sprey ama kapi fitillerine kullandım plastik trime kullandım bitti :D