Clio 3 1.2 Titreme Sorunu.

kavim

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar merhaba,

Yeni üyeyim umarım doğru yere konu açıyorumdur. 1 ay önce 1.2 yarı otomotik 2009 model Clio3 aldım. Sorunum ise yokuş çıkışlarında,bazen düz yolda kalkışlarda,çok trafikte kalktığımda araçta titreme-silkeleme meydana geliyor. Biraz dikkat ettiğimde devir göstergesinde ilk gaz verişimde 1000 devirin üzerine doğru çıktığını sonra bir anlık geriye doğru düşürek tekrar yükselme eğilimde olduğunu gördüm tabii bizde bu durumda aracın içinde sallanmaya devam ediyoruz.:)

Acaba bu durum aracın 1.2 motor olmasından mı kaynaklanıyor yoksa bu durumu daha önce yaşamış ve çözüm bulmuş bir arkadaş var mıdır?

yaşar34

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bakılması gerekir debriyajdanda olabilir rölantide ve devirdede oynama olabilir.

kavim

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aslında bir yetkili servise gösterdim. Baskı balatada bir sorun yok dediler, bu modellerde olabilir denildi. ROlanti içinse kelebek boğazı temizlendi ayarlandı. Ama sorunum hala devam ediyor. Araç 54.000 km de acaba benden başka aynı sorunu yaşayan bir arkadaş var mıdır?

Bu arada cevabın içinde teşekkür ederim dostum.

berkay22

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
abi hemen hemen yeni bütün renault modellerinde var o sorun edc de dahil, senin yerine debriyaja araba bastığı için 8 10 km civarında araba debriyaja basmıyor.buda titremeye yol açıyor insanın aklına geliyo acaba arabaya bir şey mi oluyor yanlış bişeyler mi yapıyorum gibilerinde ama normali o

kavim

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Öncelikle sağolasın cevabın için. Ama aklımın almadığı da şu şartlar aynıyken(trafik,yokuş,hava v.s.) bazen yapıp bazen yapmaması aklım bir türlü ermiyor. En son yokuşta trafik de "vites kutusu harareti" diye bir ikaz aldım acaba bütün bu uyarılar beni baskı balataya mı yönlendiriyor :sarhoş

berkay22

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Öncelikle sağolasın cevabın için. Ama aklımın almadığı da şu şartlar aynıyken(trafik,yokuş,hava v.s.) bazen yapıp bazen yapmaması aklım bir türlü ermiyor. En son yokuşta trafik de "vites kutusu harareti" diye bir ikaz aldım acaba bütün bu uyarılar beni baskı balataya mı yönlendiriyor :sarhoş

araban kaç kilometrede abi

berkay22

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
pardon abi km yazmışsın kacırdım aslında o km yapmaması lazım baskı balata bitmez başka bi sorun gelmiyor aklıma.

mehmet_ozturk05

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Debriyajına baktırmanı tavsiye ederim. Genellikle kalkış titremeleri kavrama ile ilgilidir. Aracınızla kazasız belasız sürüşler dilerim. İyi forumlar.