clio 3 Arıza

alex07

Yavuz Temizel,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar 2012 clio 3 otomatik benzinli aracımın çok yağan yağmurlardan bir gün sonra kontağı çevirip çalıştırmak istediğimde marş basmıyor çalışmadı göstergelerde gösterge ışıkları normal yanıyor arıza ışığı yok. motor kaputu açtım sanki çok anlarmışım gibihihi baktım enjeksiyon bobinlerinin olduğu yer baya ıslak herhalde o çok yağmurlarda motora su gitmiş herhalde. anlamadım kuruladım fakat gene aynı çalışmıyor ne olmuştur. akü mü bitmiştir. aküyü değiştireli 2 sene oldu. yardımlarınızı bekliyorum. teşekkür ederim.

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Akü bitmiş olabilir bir yerde kaçak varsa aküyü boşaltıyordur . Yakıt gelmese ateşleme olmasada marş basar araç

alex07

Yavuz Temizel,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
maalesef aküyle ve enjeksiyon bobinleri ile alakası yokmuş arızanın, çekici çağırdım ve tamirciye götürdüm. :sinirli usta tiriger kayışı veya dişli olabilir dedi bilmiyorum.

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
maalesef aküyle ve enjeksiyon bobinleri ile alakası yokmuş arızanın, çekici çağırdım ve tamirciye götürdüm. :sinirli usta tiriger kayışı veya dişli olabilir dedi bilmiyorum.
Triger kopsa bile araç marş basar !
Ya verilen bilgiler de hata var yada ben yanlış anladım

alex07

Yavuz Temizel,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
İlgin için teşekkür ederim özür dilerim ben yanlış bilgi vermiş olabilirim, marş basıyor fakat araba çalışmıyor.

alex07

Yavuz Temizel,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
En sonunda Elektrik gelmediğine karar verildi. Oto Elektrikci bu iş beyne kadar gider dedi. bu işlerden anlayan arkadaşlarıma sorum bu iş bana kaç paraya patlar. Teşekkür ederim

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
İlgin için teşekkür ederim özür dilerim ben yanlış bilgi vermiş olabilirim, marş basıyor fakat araba çalışmıyor.
Estağfurullah geçmiş olsun

SelimPusat60

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Son durum nedir neresi yapıldı kaça mal oldu ?

SM-A305F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

alex07

Yavuz Temizel,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bugün arabayı teslim aldım ustanın dediğine göre beyin arızası tamir edilmiş. Masraf olarak 200 tl işcilik 400 tl de beyin arızasının tamiri. şimdilik bir sorun gözükmüyor. umarım bir daha yaşamayız. ilgilenen herkese teşekkür ederim.

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Geçmiş olsun [emoji106]