Clio 3 depo kapağı kilitsiz neden ?

f@tih_28

Fatih Korkmaz,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
merhaba arkadaşlar aracı aldıktan sonra bir eksiğini fark ettim sizlere sormak istedim..aracımın depo kapağında kilit yok anahtarda yok araba kilitli dahi olsa benzin kapağını açabiliyorsunuz nasıl böyle bir şey oluyor merak ettim.plastik kapakta da her hangi bir kilit yok.aracın kapılarını kilitleseniz de bir şey fark etmiyor ? yoksa bu özellik opsiyonelmiymiş zamanında :) evde de işte de kapalı garajda araba ama insanın içi tedirgin oluyor içine bir şeyler atarlar diye..:soru

shaldos

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
internet'te kullanıcılar depo kilit motoru arızası diye söylüyorlar bunu.. depo kilit motoru arızalanmış olmasın?

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
Deponun dış kapağında bir dil olur ve kapıları kitlediğinde aktif hale geçer,senin aracında bu mekanizma bozulmuştur...

Onur Gönüllü

RENAULT MAİS SERVİS DANIŞMANI,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
O üretimden beri yok kilitsiz ama oyle hortumla felan çekilmez İçiniz rahat olsun.

f@tih_28

Fatih Korkmaz,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
O üretimden beri yok kilitsiz ama oyle hortumla felan çekilmez İçiniz rahat olsun.

yani kısacası fabrika çıkışı mı kilitsiz..yada arkadaşların dediği gibi motorumu arızalı..çünkü kapağa da baktım araba hareket edince kilitleyecek bir dil yeri veya motorun kafasını göremedim..

mustaf081

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Clio 3 lerde bir kilit sistemi mevcuttur. Büyük ihtimalle devre dışı bırakıldı.

SM-N9005 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

mustaf081

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende mevcut bozulduğu için yenisini alacağım. Ucuza bulursam.

SM-N9005 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

byburak28

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kapıyı kilitlediğinizde benzin depo kapağının kilitlenmesi gerekir. Eğer kilitlenmiyorsa depo kapağı kilit motoru arızlanmış olabilir. Kontrol ettirmenizi tavsiye ederim. Orijinali pahallı olabilir yerine R9 kilit motoru alıp içerisindeki motoru orijinaline takıyolar. 20-30tl ye hallediliyor :)