clio 3 enjeksiyonu kontrol ettir

kavci

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
clio 3 enjeksiyonu kontrol ettir arızası alıyorum araç çekişdenbir hayli düştü nedeni nedir acaba yardımcı olurmusunuz...

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
clio 3 enjeksiyonu kontrol ettir arızası alıyorum araç çekişdenbir hayli düştü nedeni nedir acaba yardımcı olurmusunuz...
Egr yada pedal larda switch ler var onlarad temassız lık varsa oda yapıyor . Aslında bir çok nedeni var bunlar olağan basit çözümler

memolikk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
benimde ikide bir gaz emisyonunu kontrol ettirin diya arıza yakıyor lpg yi ayarlıyor gidiyor sonra azıcık uzun kullanınca yine yakıyor kısa mesafelerde yanmıyor ama uzun şehiriçi kullanınca yakıyor lpg ciyi mi değiştirsem anlamadım

memolikk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
yavşak lpg ci ile akşam akşam atıştık arıza lpg ile alakalı değil diyor birde obd 2 kit takalım yeniden o zaman yanmaz diyor 1500 tl ye tam bir üçkağıtçı yavşakmış arıza ışığı siliyor sadece yağtığı ayar devamlı arıza yakıyor başka bir lpg ci bulmam lazım parasını suratına attım geldim pendik sanayide ışık oto gaz kimse gitmesin tam bir üçkağıtçı sadece para koparma peşindeler

SM-C7000 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bunyam_85

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

Merhaba,

Aynı sorun bendede oldu. Bakımları, vs. yaptırdığım ustaya götürdüm. Enjektörler yapılırsa 500-600, memeler değişirse 2000, komple değişmesi gerekirse 4000 lira tutar dedi.
Sonra Ankara da Renault yetkili servisten zamanında ayrılmış küçük bir dükkanı olan Oktay ustayı buldum.
Aracı bilgisayara bağladı. Turboda bir sorun olduğunu söyledi onu halletti, Enjektörlerin kalbirasyonunu yaptı. Şimdi sadece enjektörlerin öğretilmesi kaldı onuda bayramdan önce gideceğim bilgisayara bağlayıp halledecek. Sonra senin kullanmana göre öğretmesi yapılır dedi.

100 lira ödedim.

Son düzenleme:

onuroktayy

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba,

Aynı sorun bendede oldu. Bakımları, vs. yaptırdığım ustaya götürdüm. Enjektörler yapılırsa 500-600, memeler değişirse 2000, komple değişmesi gerekirse 4000 lira tutar dedi.
Sonra Ankara da Renault yetkili servisten zamanında ayrılmış küçük bir dükkanı olan Oktay ustayı buldum.
Aracı bilgisayara bağladı. Turboda bir sorun olduğunu söyledi onu halletti, Enjektörlerin kalbirasyonunu yaptı. Şimdi sadece enjektörlerin öğretilmesi kaldı onuda bayramdan önce gideceğim bilgisayara bağlayıp halledecek. Sonra senin kullanmana göre öğretmesi yapılır dedi.

100 lira ödedim.

merhaba üstad bende ankarada ikamet ediyorum ustanın adresini iletişim bilgilerini bana özelde atabilirmisin ?

özkan16

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba arkadaşlar aynı arızayı bende alıyorum belli aralıklarla araç cekisten düşüyor sağa çekip stop edip çalıştırıyorum düzeliyor baya bir sorun vermiyor odb bağlayınca ön ısıtma bujisi arızası veriyor arızayı sildiriyorum aynı hatayı tekrar verince yine baglatiyorum yine aynı arıza yarın ısıtma buji lerini degistiricem bakalım sonucu paylaşırım