Clio 3 grand tour tuning modifiye ince dokunuşlar yardimmm arkadaşlar

thehd

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
clio3grandtour.jpg
image.php

http://cdn3.n11.com.tr/a1/1024/16/08/26/87/45/42/40/49/45/35/50/93/57017261893291192826.jpg

ÖNCELİKLE MERHABA ARKADAŞLAR FORUMA YENİ KATILDIM VE İLK KONUM BU OLACAK. GENEL OLARAK BİRŞEYLERİ ARAŞTRMAYI VE DOĞRU ŞEYLERİ UYGULAMAYA ÇALIŞIRIM. YENİ CLİO 3 GRANDTOUR EXTREME SİYAH 2012 ARAÇ ALDIM VE BUNUN ÜZERİNDE OYNAMALAR YAPMAK İSTİYORUM. İLK OLARAK;

CAMLARI 2 NUMARA CAM FİLMİ YAPMAYI DÜŞÜNÜYORUM SONRA ARKA CAMA GÜZELİNDEN ''ATATÜRK'' STİCKER YAPIŞTIRICAM. ARACIN İÇİ İÇİNDE KIRMIZI RENK İKİ ADET BOYUN YASTIĞI, İKİ ADET KEMER PEDİ, ANAHTARLIK, BOYUN İPİ VE ÇEKİ İPİ SİPARİŞ VERDİM. ARAÇ SİYAH OLDUĞU İÇİN KIRMIZI Bİ TASARIMA GİTMEYİ DÜŞÜNÜYORUM. KAPI UCU KORUMASI İÇİNDE KROM NİKELAJ KAPLAMA ALDIM. BİRDE KIRMIZI YAPIŞKAN EKLEYİP İÇİNE VE ÖN TAMPON IZGARASINA EKLEMEYİ DÜŞÜNÜYORUM. BUNLAR BASİT OLAN ŞEYLER.

ŞİMDİ SİZDEN YARDIM İSTEYECEĞİM KONULARA GELEYİM; ARACIN FARLARINA DEĞİŞİKLİK YAPMAK, SPOR YAY VE Bİ JANT EKLEMEK İSTİYORUM. VEYA ARACI GÜZEL GÖSTERECEK VE ÇOK UÇUK MALİYETİ OLMAYAN ÖNERİLERİNİZ VARSA BEKLİYORUM.
:eyv:eyv FORUMDA BU KONULARDA PROF. OLAN ABİLERİMİZ KARDEŞLERİMİZ OLDUĞUNA EMİNİM. ÇÜNKÜ GAYET GÜZEL ARAÇ SAHİBİ ÜYELER MEVCUT :cool:

oguzcalskan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hocam hayırlı olsun bende clio 3 extreme edition hb var siyah renk aldım. bi kaç değişiklik bende yapmak istiyorum öncelikle bi kaç santim basmak istiyorum araştırmalarıma göre yay kestirmek araç için hiç iyi değil spor yay ise çok zıplıyor diyorlar kararsız kaldım

thehd

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hocam hayırlı olsun bende clio 3 extreme edition hb var siyah renk aldım. bi kaç değişiklik bende yapmak istiyorum öncelikle bi kaç santim basmak istiyorum araştırmalarıma göre yay kestirmek araç için hiç iyi değil spor yay ise çok zıplıyor diyorlar kararsız kaldım

senin araçta farlara birşeyler yapmış gibisin. bende yapıcam ama neler alacagım ve neler uyumlu olur bilmiyorum. öneride bulunabilir misin ?

oguzcalskan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aracı ilk aldığımda çok sade gelmişti bana elimden geldiğince değişiklik yapmaya çalıştım
farlara ayarlı amerikan park
uzun kısa xenon led
xenon sis
arka sisleri çiftledim
geri vites lambası led
iç aydınlatma led
cam açma düğmesi aktif ışık
iç konsol neon led
alpine aktif subwoofer
ayna altı Led aydınlatma
gibi değişiklikler uyguladım :)
şimdi aklımda biraz aracı basmak 3,5cm veya 5cm hangisi uygun olur bilemedim
bide türkiye'de yeteri kadar bu araç için modifiye aksesuar yok

Son düzenleme:

CemT

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aracı ilk aldığımda çok sade gelmişti bana elimden geldiğince değişiklik yapmaya çalıştım
farlara ayarlı amerikan park
uzun kısa xenon led
xenon sis
arka sisleri çiftledim
geri vites lambası led
iç aydınlatma led
cam açma düğmesi aktif ışık
iç konsol neon led
alpine aktif subwoofer
gibi değişiklikler uyguladım :)
şimdi aklımda biraz aracı basmak 3,5cm veya 5cm hangisi uygun olur bilemedim
bide türkiye'de yeteri kadar bu araç için modifiye aksesuar yok
Bu bahsettiğiniz değişimleri istanbulda mı yaptırdınız acaba ? Cam açma düğmeleri ne kadara mâl oldu ?

oguzcalskan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu bahsettiğiniz değişimleri istanbulda mı yaptırdınız acaba ? Cam açma düğmeleri ne kadara mâl oldu ?

Bunların hepsini kendim yaptım
allah şükür elimizden geliyor birşeyler
cam açma düğmesinde Led ampul var
ama elektrik hattı yok iç taraftan elektrik çektim
sorun çözüldü Renault’un yapmadığını ben yaptım :)

Erenimo

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba forumda yeniyim öncelikle herkese selamlar
aracım 2012 clio3 grantour authentique edition bende aracıma ufak dokunuşlar yapmak istiyorum yurt dışından xenon led sparişi verdim ürün elime ulaştı fakat far kapaklarına ulaşamıyorum elim sığmıyor okuduğuma göre far sökülmesi gerekiyormuş farı çıkarmak için de tamponun sökülmesi gerekiyormuş daha kolay yolu var ise lütfen bana yardımcı olun verdiğim paranın boşuna gitmesini istemiyorum :soru

Emrebali05

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba forumda yeniyim öncelikle herkese selamlar
aracım 2012 clio3 grantour authentique edition bende aracıma ufak dokunuşlar yapmak istiyorum yurt dışından xenon led sparişi verdim ürün elime ulaştı fakat far kapaklarına ulaşamıyorum elim sığmıyor okuduğuma göre far sökülmesi gerekiyormuş farı çıkarmak için de tamponun sökülmesi gerekiyormuş daha kolay yolu var ise lütfen bana yardımcı olun verdiğim paranın boşuna gitmesini istemiyorum :soru

neden bu kadar dar yapmışlar hiç anlamıyorum bende çok uğraştım park lambası değiştirmek bile zulüm eğer ulaşamıyorsan malesef o tampon sökülecek farlar sökülecek öyle yapabilirsin sadece

tefennili

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bence tamponun sökülmesine gerek yok, ben elektrikçiye götürdüğüm de çırak eliyle söktü, eğer eliniz oraya büyük geliyorsa, küçük elli birinden yardım alın.

Erenimo

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bu arada fark kapağı yerine oturuyor mu xenon takılınca?