clio 3 grandtour gösterge hk

memolikk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
clio 3 aracımın göstergesinin nasıl söküleceği hakkında video link vs tarif varmı bildiğiniz üstadlar yok bilgisayarı ışıkları sıcaktan dolayı ışıkları gidip sonra kendi kendine geri geliyor bunun soket kısmında bir sıkıntı var galiba bir dükkana sormuştum 150 tl ye hallederiz demişti geçen sene bende kendim söküp soketi temizleyip ısıya maruz kalmaması için sarayım dedim kaplayım dedim bu olay aynısı park sensörümesafe göstergesinde de oluyor sıcaktan dolayı ona ne yapılır bilmiyorum yardımcı olabilenlere çok teekkür ederim

SelimPusat60

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sökülmesi aslında çok kolay ama biraz hassasiyet isteyen birşey abi çok ince küçük tornavida ile gösterge üstündeki siyah çerçeve kısım var oval şekilde onu cikaracaksin çektiklerini kaldırıp siyah çerçeve çıktıktan sonra göstergeyi tut yavaşça onunda çektiklerinden kurtararak çek çikar abi soketiyle geliyor o zaten yapacağın işlemi yapıp aynı şekilde yavaşça takarsın ama hassas ol yani orda kullanılan plastik çok dayanıklı değil sert malzeme . Ben toz kaçtığı için yaptım bir ay önce falan sokup çıkardım taktım kendin yapabileceğin bir işlem yani geri takarken de wurth silikon sprey sıkarsan trim sesi falan gelmez ordan. Farklı bir forumda görsellerle birlikte anlatımı var mesaj olarak atacağım abi sana birazdan o daha yardımcı olur sana .