Clio 3 grandtour'uma veda

tefennili

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
3,5 Yıldır bindiğim 2011 Model Extreme donanımlı 92.000 km deki 1.5 dci 85 bg Clio 3 üme veda ettim. Geçen yıllar boyunca en sevdiğim özelliği inanılmaz düşük yakıt tüketimi, ve kışın sıcaklık 7 C nin altında iken devreye giren kalorifer resistansı oldu. En sevmediğim özellikleri ise Dizel motor gürültüsü, dar iç hacmi ve en önemlisi uzun yolda rahat ettirmeyen koltukları oldu. Bu 3,5 Yıl boyunca en ufak bir arıza yapmadı. Tabii ki bunda en önemli sebep, her yıl 8.000 km de En kaliteli yağı kullanmam (Motul X-Cess 05 40), en kaliteli filtreleri kullanmamın (Mann Filtre) etkisi var. Ayrıca kullanırken onu hiç üzmedim, yazın çalıştırmada her zaman 1 dakika rölantide kışın en az 4*5 dakika rölantide çalıştırıp, stop ederken de en az 1 dakika rölantide bekleyerek stop ettim. Asla yüksek ve düşük devirde kullanmadım.

Ailemizin yeni üyesi 0 km turbo benzinli, Cosmo Mavi Dacia DUSTER 1.0 TCe oldu. İnşallah bu aracımızla da uzun yıllar kazasız belasız arızasız geçinir gideriz. Daha iyileri sizlere de nasip olsun inşallah.

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Alanada satanada hayırlı olsun yeni aracınızda hayırlı olsun güle güle kullanın. Turbo ve atmosferik motorların kullanım tarzı farklıdır sizde bu konudaki püf noktalara dikkat ederek kullanmışsınız . Kaliteli bakım malzemeleri ve tarif ettiğiniz şekilde kullanım ile uzun km ler görmek mümkün .
1 tek rölanti de 4--5 dakika bekleme kısmına katılmıyorum

tefennili

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Alanada satanada hayırlı olsun yeni aracınızda hayırlı olsun güle güle kullanın. Turbo ve atmosferik motorların kullanım tarzı farklıdır sizde bu konudaki püf noktalara dikkat ederek kullanmışsınız . Kaliteli bakım malzemeleri ve tarif ettiğiniz şekilde kullanım ile uzun km ler görmek mümkün .
1 tek rölanti de 4--5 dakika bekleme kısmına katılmıyorum
Çok teşekkür ederim Hocam iyi dilekleriniz için, Allah daha iyilerini size nasip etsin inşallah. Kışın çok soğuk havada 4-5 rölantide beklemenin nesi yanlış acaba? Boşuna yakıt tüketimi diyorsanız, devede kulak kalır. Yok dpf filtresi diyorsanız, benim aracım da yoktu???

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Çok teşekkür ederim Hocam iyi dilekleriniz için, Allah daha iyilerini size nasip etsin inşallah. Kışın çok soğuk havada 4-5 rölantide beklemenin nesi yanlış acaba? Boşuna yakıt tüketimi diyorsanız, devede kulak kalır. Yok dpf filtresi diyorsanız, benim aracım da yoktu???
Teşekkürler sadece yeni teknoloji
Motorlar ve yağlar 15 saniyede de yeterli yağlamayı yapar ve buda turbo, egzantrik mili valfler pistonlar için yeterli sonrası zaten sizin dedikleriniz ile aynı

SelimPusat60

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
3,5 Yıldır bindiğim 2011 Model Extreme donanımlı 92.000 km deki 1.5 dci 85 bg Clio 3 üme veda ettim. Geçen yıllar boyunca en sevdiğim özelliği inanılmaz düşük yakıt tüketimi, ve kışın sıcaklık 7 C nin altında iken devreye giren kalorifer resistansı oldu. En sevmediğim özellikleri ise Dizel motor gürültüsü, dar iç hacmi ve en önemlisi uzun yolda rahat ettirmeyen koltukları oldu. Bu 3,5 Yıl boyunca en ufak bir arıza yapmadı. Tabii ki bunda en önemli sebep, her yıl 8.000 km de En kaliteli yağı kullanmam (Motul X-Cess 05 40), en kaliteli filtreleri kullanmamın (Mann Filtre) etkisi var. Ayrıca kullanırken onu hiç üzmedim, yazın çalıştırmada her zaman 1 dakika rölantide kışın en az 4*5 dakika rölantide çalıştırıp, stop ederken de en az 1 dakika rölantide bekleyerek stop ettim. Asla yüksek ve düşük devirde kullanmadım.

Ailemizin yeni üyesi 0 km turbo benzinli, Cosmo Mavi Dacia DUSTER 1.0 TCe oldu. İnşallah bu aracımızla da uzun yıllar kazasız belasız arızasız geçinir gideriz. Daha iyileri sizlere de nasip olsun inşallah.
Yeni aracınız hayırlı olsun Iyi günlerde kullanmanızı dilerim . Eskilerden birisi daha gitti demek aramızdan :(

SM-A305F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

memolikk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

yeni aracın hayırlı olsun
bu forumda senden öğrendik yağ markasını falan senin dediklerinden beridir motul yağ takıntısı oldu herşey motul kullandım total antifriz vs vs öylede devam ediyorum bende şuan iyi sadece şanzımanı değişince geri vites takılması olmaya başladı yada debriyaj dan mı kaynaklı onu değiştim ama valeo marka ile kullanımdan mı oldu bilmiyorum

tefennili

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Iyi dilekleriniz için çok teşekkür ederim. Yeni araç dolayısı ile 4 yıl yetkili servise mahkumum ama servisin Motul yağ kullanması için elimden gelen her şeyi yapacağım, bakalım ne olacak? Geri vites takılması nedir Hocam? Geri vites zor mu geçiyor? Debriyaja tekrar basıp, denediniz mi?

tefennili

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Çok teşekkür ederim kardeşim, Allah daha iyilerini size nasip etsin inşallah.

memolikk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arada geri geçmiyor gibi oluyor sonra düzeliyor anında

demir35

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
geri zor geçiyor bende de. bazen 1e alıp tekrar geriye yapıyorum. bazen hiç sorun çıkarmıyor bazen de deli oluyorum.