Clio 3 Kat ve Dpf iptali

hk@n

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba arkadaşlar 2011 model clio 3 aracım var 85 hp chip ile 110 hp oldu ayrıca KN kutu içi hava filtresi var.Bu aracın biraz daha gücünü arttırmak istiyorum neler yapabilirim ?
Şimdilik kat iptali, dpf iptali yapmayı ve downpipe yapmayı düşünüyorum.
Şu an için araştırma yapıyorum,anlamadığım birşey var,kat iptali yapılınca takılan düz boru downpipe mı oluyor?
Blow off taktırmayı düşünüyordum ama araştırmalarım sonucunda sesten başka bir artısı olmadığını gördüm,benim amacım ses değil hıza etkisi..Sport egsoz sistemi yaptırmayı düşünüyorum nasıl yaptırabilirim ?
Teşekkürler

mhurat

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kat İptali 51lik Düz Boru Araçta Oldukca İşe Yarıyor Performans Olarak

C.Kaan

Kaan ÖNTAN,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bizim Türkiye'de Katalizörü İptal Edip Oraya Düz Boru Çekmeye Evet Downpipe Deniliyor hihi

Katalizör İptali Aracı 1 Vites Arttırır Araç Rahatlar + Performansı Artar, Aracınız Sanırsam Dizel Dizelde Son Susturucu Egzoz Adam Akıllı Bir Cacığa Yaramıyor Görüntü Olur 4 Ekstra Bir Kaç Ayarlama İle Belki Biraz Ses Alabilirsiniz Eğer 140 - 150 HP Bir Şeyler Arıyorsanız En Mantıklı Yok Direk Turbo Büyültme İşlemine Baş Vurmak :eyv

hk@n

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bizim Türkiye'de Katalizörü İptal Edip Oraya Düz Boru Çekmeye Evet Downpipe Deniliyor hihi

Katalizör İptali Aracı 1 Vites Arttırır Araç Rahatlar + Performansı Artar, Aracınız Sanırsam Dizel Dizelde Son Susturucu Egzoz Adam Akıllı Bir Cacığa Yaramıyor Görüntü Olur 4 Ekstra Bir Kaç Ayarlama İle Belki Biraz Ses Alabilirsiniz Eğer 140 - 150 HP Bir Şeyler Arıyorsanız En Mantıklı Yok Direk Turbo Büyültme İşlemine Baş Vurmak :eyv
teşekkürler hocam ama ben fazla masraf yapmadan performansı arttırabildiğim kadar arttırmak istiyorum :)

C.Kaan

Kaan ÖNTAN,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
teşekkürler hocam ama ben fazla masraf yapmadan performansı arttırabildiğim kadar arttırmak istiyorum :)

Ne Demek o Zaman Kat İptali + Düz Boru + Box İle Gayet Tatmin Edici Sonuçlar Alabilirsiniz qw

hk@n

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

Ne Demek o Zaman Kat İptali + Düz Boru + Box İle Gayet Tatmin Edici Sonuçlar Alabilirsiniz qw
hocam kat iptalinden sonra takilan boru 51mm lik mi olmalı?yanlış bir uygulama yapmayalım sonra :)
ustaya kat iptali yapilacak ve 51mm lik düz borumu takilacak diyeyim ?
bu arada 51mm borunun çapı mı oluyor ?

tesekkurler hayirli geceler :)

ugurcan52

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benim modusta aynı motor ve bende 51 boru kat iptali olayı düşünüyorum fakat yakıt artar deniyor , artma derken derecesi hakkında bilgisi olan varmı ?

yagizgokmen

Kayıtlı Üye
34-İstanbul
bence egzosun çok bi faydası olmaz zaten bizim araçlarda orta susturucu yok onun yerine biraz daha para katıp daha büyük intercooler veya biraz daha biriktirip büyük turbo alınabilir 1.7 dizel corsaları çok güzel yüklüyolar başka forumlardan bulursam özelden mesaj atarım :)

cyber27

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aman diyim blow off takma sesten baska işe yaramadıgı gibi helede salak ustaya denk gelip taktırırsan aracın %10 gücünü eksiye düşürüyor. pişmanlıktan başka bişey olmaz chip yapmıssın kat iptali yap ama aracın 2000cc altı bir araç oldugu için bununda sana eksi daha çok olur 1-2-3 viteste torkun düşer sürekli yüksek viteste gidecek yol malum türkiyede artı olarak beni dinlersen manifolt çıkışı saglam bir egzoz performans bunun içinde devil marka krom egzoz sistemlerini araştır derim...