clio 3 ler motor hakkında bilgi ???

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
dediğiniz üzere başka bir ustaya sordurdum 5w40 olur dedi 10w40 ne alaka niye koyulmuş dedi ve artik dediğiniz üzere aldiğim motul 5w40 yaği ilk firsattta değiştiriyorum teşekkürler bilgiisyarda yeniden ayarlama gerekirmi 20000 km bakima kaldi ayarlamişti kalan km 18000 oldu yeniden yağ değişince ayar gerekirmi
Yol bilgisayarı nda yağ bakımı kilometre sinin üzerine gelip yol bilgisayarı düğmesine basılı tutun km sayacı yanıp sönmeye başlar ve bir süre sonra bakım sayacı sıfırlanır . Ustaya gitmeye gerek yok . Dikkat edin usta yağı fazla koymasın

memolikk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
4 lt yağ aldım zaten fazla değil bizim araçlara 4 lt koyuluyor filtreyide değişir
tarifini yaptığınız sıfırlama işlemini yeniden sıfırlamauya gerek varmı kitapçığını okudumda yeniden sıfırlama yapmayın yazıyor uyarılarda diğer parçaları değişini yanıltır demiş o yzden sıfarlamak gerekmi kalan km den devamı 18000 km kaldı 10w40 yağ değişimden sonra bu km üzerinden devam mı etsin yok yeniden sıfırlama yapayımmı

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
4 lt yağ aldım zaten fazla değil bizim araçlara 4 lt koyuluyor filtreyide değişir
tarifini yaptığınız sıfırlama işlemini yeniden sıfırlamauya gerek varmı kitapçığını okudumda yeniden sıfırlama yapmayın yazıyor uyarılarda diğer parçaları değişini yanıltır demiş o yzden sıfarlamak gerekmi kalan km den devamı 18000 km kaldı 10w40 yağ değişimden sonra bu km üzerinden devam mı etsin yok yeniden sıfırlama yapayımmı
Devam da edebilirsiniz sorun olmaz