Clio 3 Teypteki I-News Ayarı Hakkında

KievKarambolü

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracın teybindeki İ düğmesine bastıktan sonra ayarlardan birinde karşımıza I-News ayarı çıkıyor, buna on veya off diyebiliyoruz. Fakat bu ayar neye yarıyor çözemedim, yardım ederseniz sevinirim.

Kadir BABUR

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba,

Teyplerin çoğunda traffic,rds,news gibi ekstra özellikler vardır bunlar aslında bir kanal mesela traffic on yaparsanız yolda giderken yol çalışması var, tünel'e yaklaştınız, yol kapalı gibi bildirimleri size haber verir.

Rds, radyo kanalının oluşturduğu altyazı, hani bazen ekranda yazılar kayar geçer ya alkollü araç kullanmayın vs. trafik kurallarına uyun gibi yazılar çıkar ekranda o rds dir. Aslında traffic on değilde bizim ülkede rds çok kullanılıyor.

Bizim araçlarda i-news var oda bulunduğunuz ülkedeki haber anonsu modu yani haber anonsu yapar size rds gibi işte bizde bunlardan sadece rds kullanıldığı için çok takılmayın bence :) O aktif değil yani aslında, zaten yaklaşık 10 yıldan fazladır dab çalışmaları yapılıyor trt test yayınlarına başladı diye biliyorum çok yakın dönemde bu araçların fm olayı bitecek dijital radyoya geçiş yapılacak ama bildiğim kadarıyla araçların 2021'e kadar fm kanal anlaşması var analog radyoda. İnşallah geçerizde bir an önce radyo çekmiyor, frekans karıştı dertleri ortadan kalkar.

Son düzenleme: