Clio 3 Yay tekrar dan düşünüyorum :)

Çağlar*

Çağlar DURMUŞ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Daha önceden fk marka kullanmıştım bildiğiniz gibi ama montajı zor oluyor ve ses yapıyo sanrım 2011 için hala aynıdır. Yıl nerdeyse 2013 oldu bizim araçlara şuan farklı markalar var apexi, h&r , eibach... Fk düşünmüyorum sanırım aynı sorun tekrar olcaktır. Sizce apexi nasıl bir marka kullanan var mı ? Yoksa paraya kıyıp h&r mi almamı önerirsiniz ?

muro

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
fk 5 cm kullanıyorum 1 senedir... gayet ii

MaYuCeL

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Çağlar hocam bende yaza doğru Eibach 30mm düsünüyoyorum. Şu kışı atlatalım bakarız beraber...

Çağlar*

Çağlar DURMUŞ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

Çağlar*

Çağlar DURMUŞ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Çağlar hocam bende yaza doğru Eibach 30mm düsünüyoyorum. Şu kışı atlatalım bakarız beraber...

Yeni araba alma gibi bi düşüncem var eğer almazsam istediğim gibi oynycm bu arabayla şimdiden araştırmaya başladım :)

yagizgokmen

Kayıtlı Üye
34-İstanbul
acaba diyorumki malum bu yaylar bizim night & day lere uymuyo son seride değiştirilmiş tabla lar bu tabla ların değişikliğin clio 4 ten önce bizim 2011 lerde denemiş olabilirlermi yani clio 4 yaylar bizim arabalara uyma olasılığı çok da az olsa var diye düşünüyorum denemek lazım dediğim gibi sadece acaba

DOĞAN CABA

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bildiğiniz üzere ülkemizde satışta olan spor yaylar genelde yerli üretim sekme,vurma yapması hepimizin karşı karşıya kaldığı sorun; Soğuk Press yöntemiyle ile yaylarını preslenmesiylede aracı istediğiniz kadar düşürebilirsiniz arkadaşlar.. Aracta konfor olarak kısa yaylara göre sertlik ve sekme daha az oluyor.. istediğiniz basıklığa düşürebiliniyor yol tutuşu artmış spor bir görünüm kazanmış ve sürüş keyfi yükselmiş oluyor..Fiyat olarakta cok daha cazip..ısıtma olmadığı için güvenli..

Artı olarak bizim araclarda kısa yay takılsa bile yükseklik sorunu var malumunuz benim aracta
Eibach 5cm yay var aldığımda vardı ama yine yüksekti soğuk pres yaptık şu an lastik camurluk arası 1cm on numara duruyor aracımda orjinan yay olsaydı spor yay almazdım orjini presletirdim yay parasıda cebime kalırdı :D tavsiyemdir..
arkadaşım bu işi yapıyor düşünen arkadaşlara yardımcı olurum özelden msj atın..

yagizgokmen

Kayıtlı Üye
34-İstanbul
malum spor yayları TUV cu abilerimz geçirmiyor soğuk presle orjineli basınca amortisör milindeki boşuktan dolayı geçirmemezlik yapabilirlermi acaba

Çağlar*

Çağlar DURMUŞ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben presden yana değilim açıkçası ya orjinali kalsın bi yerde gerektiğinde lazım olur :)