Clio 3

ASIM

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadasla iyi aksamlar benim 2 gun once kontagi actgimda silecek kolundan dumanlar cikti ve hemen kintagu kapattim bira bekledikten sonra tekrar actim ve silecegi calistirmak istedim ve tekrar ayni seyi yasadim ve henuz biryere goturemedim elim ermedi sizce ne olabilir saygilar

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Merhaba.Muhtemelen silecek kolunda kısa devre,kablo izolasyonu yüzünden şaseye kaçak ve ya kontaklar tam temas etmediği için ark atlaması var.Yerinde sökmek ve problemi lokalize etmek lazım.

ASIM

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ufak bir arastirma yaptim kironik sorun diyende var bakalim haftaya bir elektrik ustasina goturicem sorun ne anliycaz silecek kolu bozuldu desem calismaz ama calisiyor benimde aklima şase geliyor

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Aman geciktirmeyin.Yangın riski var Allah korusun.

onraty

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Geçen hafta benim silecek koluda yandı duman attı vs yan sanayisini bulamadım mecbur serviste orjinali ile değişti 1000de 1 kronik rastlanan bir sorun olduğunu söylediler tekrar geçmiş olsun

Horozkentli

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
benimde başıma geldi aynısı ama yanma duman falan olmadı
elektrikçiye gittim kaputu açıp biyerlerden kontrolü yaptı sigorta kutusuna baktı geçmiş olsun dedi. kronikmiş heralde camdan inen su ızgaradan geçip sağ ve sol çamurlukların üstünde ki deliklerden tahliye oluyor muş bu delikler zamanla çer çöp dolunca su tahliye olmayınca silecek motorunun içine sızıp entegreleri yakıyormuş. ve sanayide renault orjinal silecek motoru [ 200] tl 40 tl işçilikle halloldu bu arada başında durduğum için temizlemesini de öğrenmiş oldum

yalçın şahin

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aynı sorun bendede oldu silecek suyunun kalitesizliğinden oluyormuş silecek kolu tamamen değişti hiç bir sorun kalmadı

tefennili

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aynı sorun bendede oldu silecek suyunun kalitesizliğinden oluyormuş silecek kolu tamamen değişti hiç bir sorun kalmadı
Silecek suyunun kalitesizliği ne alaka??? Bu sorun ön mazgal altında bulunan su tahliye bölümlerinin tıkanması nedeniyle, silecek motorunun su içinde kalması nedeniyle olur.

yalçın şahin

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
silecek suyu şöyle alakalı donduğu için kışın