Clio 3'te HGS Nereye Yapıştırılmalı?

black3

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
En doğru yapıştırma yeri neresi arkadaşlar?

Uther77

Savaş ŞEN , Able Seaman,
Başkan
Bilgi Girilmemiş
Camın dikiz aynası yapışık yeri varya hani siyah bişeyler var nokta nokta üst kısmında onun tam altına yapıştırabilirsin

black3

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Camın dikiz aynası yapışık yeri varya hani siyah bişeyler var nokta nokta üst kısmında onun tam altına yapıştırabilirsin
Noktalı bölümün bittiği alt sınıra yapıştırmak bana da mantıklı geliyor. Silgecin de uzandığı bir kısım olduğu için, üzerine gelecek olası çamur, kuş pisliği gibi kirlenmeleri araçtan inmeden temizleyebilirim. Ama etiketin dış görüntüsünden pek hoşlanmadığımdan acaba noktalı alana mı yapıştırsam diye de düşündüm. Tabi noktalı alana yapıştırıldığında okumada sıkıntı olurmu onu da bilmek gerek.

Son düzenleme:

khakans

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Henüz HGS'ye geçmedim ancak OGS'yi noktalı alanda kullanıyorum. Zaten o noktalı alanın anlamı da bu tip etiketlerin yapıştırılması için ayrılmış bölümü gösteriyor olması.

black3

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Henüz HGS'ye geçmedim ancak OGS'yi noktalı alanda kullanıyorum. Zaten o noktalı alanın anlamı da bu tip etiketlerin yapıştırılması için ayrılmış bölümü gösteriyor olması.

Sorun olmayacağını bilsem direkt o kısma yapıştıracağım. Ama öyle lanet birşey ki, yeri değiştirilmek istendiğinde kullanılabilir şekilde sökülmüyor. Gidip yenisini almak gerek.

KaRaHaN

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Savaşın dediği gibi siyah puanlı yerin bittiği yerin altına koyarsan sorun çıkmaz :eyv

khakans

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar. O noktalı bölüm atermik camlarda atermik olmayan bölgenin belirtilmesi içindir. Atermik cam güneş ışınlarını süzerken OGS, HGS gibi manyetik etiketlerin çalışmasını da zayıflatır. Hatta bazen okunmasını bile engeller. Bu nedenle bu tip manyetik okumalı etiketleri kullanmak amacıyla ön camlarda atermik özelliği olmayan bölge bu noktalarla gösterilir. Etiketlerinizi bu bölgenin içine yapıştırmalısınız. İyi forumlar.

EK: Bakın burada bir arkadaş detaylı bir şekilde anlatmış. http://hgsbilgi.blogspot.com.tr/2013/06/atermik-cam-hgs-etiket-yapstrma-yeri.html

Son düzenleme:

Aykut Karabulut

,
Başkan
35-İzmir
Ön cama aynanın altına yapıştırmak en uygunu görüşü engellememesi acısından.:eyv

yaşar34

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ben daha önce siyah noktalı yerin altına yapıştırdım okumadı.daha sonra noktalı yere yapıştırdım okudu.direk siyah noktalı yere yapıştırın en uygun yer orası zaten bu tip kart okumaları için yapılmış bu bölüm.

candeliorman

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ön camda istenilen yere yapıştırabilirsiniz sorun yaşamayacaksınız...