Clio 4 0.9 almalimiyim

Mr.Clio

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
1.5 dci megane'dan hele hele özelliklede 100luk megane 2 yada 110luk megane 3 ise böyle bir araçtan inip 0.9tce clio4 e binmek yakıt bir yana en başta güç olarak çok fark edecektir.

evet belki 0-100leri yakın olabilir,evet belki son hızları benzer vs olabilir ama bu iki durumdada tam gaz veriyorsunuz.

genel sürüşün geçtiği çeyrek,yarım gibi parsiyel pedal/gaz durumlarında biri ah uh çekip gitmezken diğeri it gibi şahlanacak ve açıkcası bence 1.5dcidan inip 0.9tce sizi bu departmanda ciddi şekilde üzecektir,dizelin torque gerçekten başka birşey, bir keyif hele heleki ara hızlanmalarda.

yilmazcalisir1

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
0.9 tavsiye ederim 1.2 kullanıyorum 1.2den uzak dur 0.9 iyidir

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

okanata1973

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
yakıtı sıkıntılı olur 1.5 dci candır

ncb48

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Dizelden benzine geçmeyin bence hele 1.5 dCi dan asla insan pişman oluyor. 1.5dci 85hp Fluenceden 1.6 115hp astraya geçmiştim çok kilometre yapmıyorum diye. Ama paramı denklestirdiğim anda 1.5 dCi koşa koşa döndüm. İnsan gaza basmaya korkarken bide o kadar yakıt parası vermek koyuyor.

karadas87

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Performansı nasıl peki? Birde yol bilgisayarından nasıl faydalanıyosunuz lpg de, tüketilen yakıt vs..

performans olarak benzin ile lpg arasındaki fark anlaşılmayacak kadar da az. yol bilgisayarına baktığım yok sadece bazen km yi sıfırlıyorum bi depoda kaç km gittiğimi görmek için :)

erkan2559

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
karadas87 bende lpg takmak istiyorum ama çok kararsız kaldım.sübap eritir biryılsonra motoru eline alırsın dedi çevreden birkaç arkdaşım.hangi marka kit taktırdın bana atiker obs tak dedi bir usta.tavsiye edermisin.cvp verebilirsen çok memnun kalırım

karadas87

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
karadas87 bende lpg takmak istiyorum ama çok kararsız kaldım.sübap eritir biryılsonra motoru eline alırsın dedi çevreden birkaç arkdaşım.hangi marka kit taktırdın bana atiker obs tak dedi bir usta.tavsiye edermisin.cvp verebilirsen çok memnun kalırım

Atİker kullanıyorum obd gold kiti 2.5 yıldır kulanıyorum hiçbir sorun yaşamadım subap erime olayı öyle kolay olacak bişi değil uzun süreli olma ihtimali var olaki oldu siz zaten onu fazlasıyla amorti ediyorsunuz subapları çelik yapar geçersiniz ;)

Umutgulen66

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kıyamadım 1.5 dci megane ma hala biniyorum.😀

qpower

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben aracımı bir kaç gün önce aldım. Alırken tereddütlerim vardı. Ankara'dan Giresun' a gelene kadar oha oha nası yahu nidalarıyla geldim. Açıkcası bu kadar güzel hızlanabileceğini çekişinin bu kadar tatmin edici olacağını tahmin etmiyordum.

wollky_52

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
100 TL lik benzinle(23litre) uzun yol olarak 650-700 km arası yol yaptım. Performansı ve hızlanmalarıda arkadaşın bahsettiği gibi şaşırtıcı derecede iyidir..