Clio 4 - 0.9 TCe Motor Sıcakken Çalıştırmada Gelen Ses

Berkay G.

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Reaction score
0
Arkadaşlar merhaba. Bu ses arabaya yüklendikten sonra stop ettikten sonra, sıcakken tekrar çalıştırdığımda geliyor.
Örneğin çok dik bir yokuşu çıkınca veya aracı performanslı kullanıp stop edip hemen çalıştırınca bu ses geliyor. Soğukken kesinlikle gelmiyor. 0.9 kullanıcıları arkadaşlardan ricam acaba onların araçlarında da bu ses oluyor mu? Kulaklık ile dinleyebilirseniz daha anlaşılır oluyor.

Last edited:

wollky_52

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Reaction score
0
Merhaba, aracı biraz performanslı kullanıp stop ettikten kısa bir süre sonra tekrar çalıştırırsam bende de oluyor aynı ses. Bi sorun olduğunu düşünmüyorum. Aracı yorarak kullanınca stop etmeden bi 30 saniye yada 1 dakika bekleyince yapmadığını gözlemlemiştim.. Sizde bir deneyin isterseniz..

Berkay G.

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Reaction score
0
Merhaba, aracı biraz performanslı kullanıp stop ettikten kısa bir süre sonra tekrar çalıştırırsam bende de oluyor aynı ses. Bi sorun olduğunu düşünmüyorum. Aracı yorarak kullanınca stop etmeden bi 30 saniye yada 1 dakika bekleyince yapmadığını gözlemlemiştim.. Sizde bir deneyin isterseniz..

Merhaba, yanıt için teşekkür ederim.
Evet hocam ben de bu şekilde kullanırım aslında, turbo milinin yavaşlamasını beklerim stop etmeden önce, özellikle uzun yoldan geldiysem. Ama şehiriçinde anlık bir iş oluyor, 30 saniye 1 dakika bekleme lüksü olmuyor, hemen stop edip çıkmak gerekiyor. Servis de normal dedi ama diğer 0.9'larda da var mı diye merak ettim. Hatta 1.2 Turbolarda da varmış, Fransa forumuna açtığım konuda öyle dediler.

wollky_52

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Reaction score
0
Merhaba, yanıt için teşekkür ederim.
Evet hocam ben de bu şekilde kullanırım aslında, turbo milinin yavaşlamasını beklerim stop etmeden önce, özellikle uzun yoldan geldiysem. Ama şehiriçinde anlık bir iş oluyor, 30 saniye 1 dakika bekleme lüksü olmuyor, hemen stop edip çıkmak gerekiyor. Servis de normal dedi ama diğer 0.9'larda da var mı diye merak ettim. Hatta 1.2 Turbolarda da varmış, Fransa forumuna açtığım konuda öyle dediler.
Sürekli yapsa sıkıntı var derdim ama sadece aracı zorlayınca oluyor. Bende merak ediyordum başka araçlarda da varmı diye. Demekki hepsinde aynı.. Normal bi durum yani :)

renac

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Reaction score
25
http://www.renaultfanclub.com/clio-4-fan-club-clio-4-kulubu/84334-motor-ilk-calistirma-da-gelen-ses.html