Clio 4 1.2 75 BG iç donanım sorusu

sinann24

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar kazasız belasız sürüşler dilerim.

2016 MAKYAJLI kasa 1.2 clio 75 bg var bende Çakmaklık olan yerin aşağısında hani telefon vs şey koyulan yerin altında kapaklı tırnağı olan yer var açamadım bir türlü ora ile alakalı servis kitapçıgındada açıklama geçmiyor hiç tecrübe edinen varmıdır.

3harfli

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
O kısımda usb aux hafıza kartı takılacak bir aparat takılıyor. Çok bir espirisi Yok.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

sinann24

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Tırnağı neden açamadım ben aux muş demek teşekkür ederim

clio2017

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bahsettiğiniz tirnakli kapak aracin obd soketini gizeleyen kapaktir. Arac bilgisayara bu soket ile baglanarak topladigi veriler ve ariza kayitlarina ulasilir. Aracin işletim yazilimlari yine bu soket uzerinden yapilir. Bizlik bir sey degil yani servisle alakali.. ornek resim asagida

dB0JLZ08jm3FufyLFT5D-RfGyogoGzDbnKu9VLEVrsvCzH0oUP.jpg

3harfli

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben çakmaklığın yanı diye okumuşum. Altından söz etmişsiniz. Evet denildiği gibi o kapak pc bağlantı soketinin kapağı.

clio2017

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben çakmaklığın yanı diye okumuşum. Altından söz etmişsiniz. Evet denildiği gibi o kapak pc bağlantı soketinin kapağı.

Yanlis anlama olmasin muhalefet olmak degil niyetim dediginiz gibi yandaki kapak sanirim bazi modelde mevcut olmayan aux girisi icin... Benim aracta aux teybin uzerinde.. o kapak bende de boş, belki başka bir donanim seviyesinde baska bir teyp mevcut olup usb aux girisini oraya takiyor olabilirler

Son düzenleme:

3harfli

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hocam aux olsada olmasa da oraya 2. Aux 2. usb için aparat koymuşlar. Ama hangi modelde neye göre var bilmiyorum. Benim araç makyajlı joy. Teyp üzerinde 2 usb aux var ama bende de o kısım boş. Alıp takmayı düşünüyorum.

clio2017

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yukarida yanlis yazmisim duzelttim.. 2. Aux olmaz saniyorum. Sonucta teyp ayni anda tek cihazdan muzik calabilir ama yukarida ekledigim gibi belki baska bir teyp turu icin olabilir

3harfli

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
6d01a12f0844cd571c2ca78bfd945aaf.jpg

Teyp soketindeki 11-12-23-24 çıkışlar aux2 için. Yani bahsettiğim aparat bağlantısı.
Aux1 Aux2 Usb1 Usb2 diye seçim yapılabiliyor teypden.