Clio 4 1.2 75bg LPG Taktırdık

yusuf121

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba. Bugün araca lpg taktırdık cangas marka 5 6 saat srdü montaj 32 litrekik uzun silindir tank kodurduk performansta çok az hissedilmicek kadar düşüş oldu şehir içinde hissetmek zor uzun yol yapmadım ama çok zorlanacağını sanmam ufak bi dokundum gaza 100 120 çıkıyor sıkıntı yok. bugün fulledim 2.70 den shelden aldım 90 95 civarı bişi aldı. 100 km sonra tekrar fullicem. nekadar yaktığınıda söylerim aklında soru olan varsa sorabilir çekinmeden yardımcı olurum. Bagaj altı simit için 200 lira istedi vermedim uzun silindir taktırdım.

trk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba. Bugün araca lpg taktırdık cangas marka 5 6 saat srdü montaj 32 litrekik uzun silindir tank kodurduk performansta çok az hissedilmicek kadar düşüş oldu şehir içinde hissetmek zor uzun yol yapmadım ama çok zorlanacağını sanmam ufak bi dokundum gaza 100 120 çıkıyor sıkıntı yok. bugün fulledim 2.70 den shelden aldım 90 95 civarı bişi aldı. 100 km sonra tekrar fullicem. nekadar yaktığınıda söylerim aklında soru olan varsa sorabilir çekinmeden yardımcı olurum. Bagaj altı simit için 200 lira istedi vermedim uzun silindir taktırdım.
hayırlı olsun. bendede aynı araçtan var 2013 model 63.000 km de. bende taktırmayı düşünüyorum bu yaz. yanlız bazı sorular var kafamda.
1- sübap erimesi yapar ilerde masraf çıkar diyorlar doğrumu
2- benzin ibresi durumu nedir gazla gidildiği halde ibre düşüyormu yada sabitmi ibrenin durumu nedir ?
3- arıza ışığı yanıyormu ?

aracı kullandıkça bu soruların cevabını ve genel memnuniyetinizi bildirirseniz sevinirim tekrar hayırlı olsun

yusuf121

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Subab erimesi sorunu dediklerine göre araci yokus tirmanirken veya duz yolda giderken yuksek vites dusuk devirde titrek halde kullanirsak yasayacagimizi solediler yani 1800 devirin altina dusme 3500 ü gecme dediler. boyle yaparsan motorun omrunu uzatirsin dediler. subab erimesi olmaz demediler ama her aracta oluyor bu kacinilmaz sonmuş ama sureyi uzatabilirsin dediler. Benzin ibresi düşüyor 2 3 depo doldurmana 20 liralik benzin al kafana takma dediler icerisinde 5 litre benzin var ama suan 0 da ibre diğer lpg almama 20 lira benzin alacagm
Ariza isigi yakmiyor suanda.

popshot

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba;
Kafanıza takılan bu konular hakkında size kesinlikle obd 2 sistem lpg öneriyorum.Ki sübap lar için, montaj yapan çoğu firma bu mantıkla çalışan sistemi önerecektir.
Unutmayın lpg de marka farketmez montaj önemli.

erkan2559

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aynen lpg de montaj ve usta çok önemli ve benzini çeyreğin altına düşürmeyin.pompa açısında sıkıntı olur ileride.

tnbmm

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Subab erimesi sorunu dediklerine göre araci yokus tirmanirken veya duz yolda giderken yuksek vites dusuk devirde titrek halde kullanirsak yasayacagimizi solediler yani 1800 devirin altina dusme 3500 ü gecme dediler. boyle yaparsan motorun omrunu uzatirsin dediler. subab erimesi olmaz demediler ama her aracta oluyor bu kacinilmaz sonmuş ama sureyi uzatabilirsin dediler. Benzin ibresi düşüyor 2 3 depo doldurmana 20 liralik benzin al kafana takma dediler icerisinde 5 litre benzin var ama suan 0 da ibre diğer lpg almama 20 lira benzin alacagm
Ariza isigi yakmiyor suanda.

ben de düşünüyorum LPG taktırmayı aracıma (1,2 touch) lakin o benzin ışığının hep yanması benim çok sinirimi bozacak bir şey. bununla ilgili bir çözüm vs'si olan yok mu ? Ayrıca yol bilgisayarındaki yakıt tüketimi ile gerçekte olan Lpg Tüketimi arasında kolerasyon nasıldır ?

yusuf121

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ben de düşünüyorum LPG taktırmayı aracıma (1,2 touch) lakin o benzin ışığının hep yanması benim çok sinirimi bozacak bir şey. bununla ilgili bir çözüm vs'si olan yok mu ? Ayrıca yol bilgisayarındaki yakıt tüketimi ile gerçekte olan Lpg Tüketimi arasında kolerasyon nasıldır ?
valla ben onu görünce çıldırıyorum ama yapacak bitrşey yok. Benzin biter korkusunuda yenmek için biterse lpg tuşuna basarak çalıştırma yöntemiyle çalıştırırım umudu var. :)
Yakıt olarak bilgisyarda gösterilenden %20 daha fazla yakıyor. Benim gerçek değerlerim ilk takıldığında 28 kuruş ş. içi civarındaydı. Şimdi ş. içi 23 kuruş ş. dışı 17 18 belki daha da azdır. LPG 2.49 dan alıyoruz.

yunusemre_oz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hicam depoyu yaridan yukariya tuttugun surece ibre dusmuyor.Benzin tuketim degerinin ustune %20 koy hocam lpg yi hesaplarken

seymor35

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar bu subap erimesi dediğiniz husus dizel araçlarda da olabiliyor mu ? Yoksa LPG ile ilgili bir durum mu?

Skayn

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aldığımın ertesi günü taktırdım, rahat ettim.