Clio 4 1.2 Alacağım ama problemleri çok galiba.

FuaT02

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
0.9 touch 44.900 TL
0.9 icon 46.950

Bu arada şahsen kendim 1.2 Joy kullanıyorum, babanız çok kullanmayacaksa yani her gün arabayı alıp bi yerlere çıkmayacaksa büyük bir motor almaya gerek yok, Joy kullanıyorum donanım olarak touch ve icon kadar donanımlı değil ancak biraz vereyim şu olsun, e o kadarını verdim şu da olsun diye diye ucu bucağı yok bu işin.. Kendi aracım 2012 model, oturduğum ilde alan 2. kişiyim ve şuan o meşhur olan hiç bir ses aracımdan gelmedi, rüzgar sesi olsa da diğer arabalar kadar rahatsız edici değil. (bir başka tanıdığımın cliosuna göre) Kilometre'de 30 kuruş yakıyor, çok kullanılmayacaksa ben 1.5 dCi ya da 0.9 90HP lınması taraftarı değilim. 1.2 75HP' de yeteri kadar tatmin ediyor.

Öncelikle yorumunuz için teşekkürler
Babam araba sürmesini bilmiyor ve onun şöförü olarak ben sürcem o kadar da çok gezmeyeceğim hafta da maksimum 3-4 defa kullanırım diye düşünüyorum arabayı ama yine de 0.9 almalımıyım?

fdll

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Öncelikle yorumunuz için teşekkürler
Babam araba sürmesini bilmiyor ve onun şöförü olarak ben sürcem o kadar da çok gezmeyeceğim hafta da maksimum 3-4 defa kullanırım diye düşünüyorum arabayı ama yine de 0.9 almalımıyım?
Ya 0.9 motorun beygiri 90 HP.. 0.9 araç ortalama ne kadar yakar bilmiyorum onu araştırın derim. Ancak ben arabada donanım aramam diyorsanız 1.2 Joy tercih edebilirsiniz. Donanım ararım jantlarım çelik olsun, navigasyon olsun, dokunmatik ekranım olsun dersenin 0.9 İcon bakın

FuaT02

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ya 0.9 motorun beygiri 90 HP.. 0.9 araç ortalama ne kadar yakar bilmiyorum onu araştırın derim. Ancak ben arabada donanım aramam diyorsanız 1.2 Joy tercih edebilirsiniz. Donanım ararım jantlarım çelik olsun, navigasyon olsun, dokunmatik ekranım olsun dersenin 0.9 İcon bakın

2014 modelde dokunmatik ekran var benim bildiğim jantlar ise normal 1.2 de olmaz mı?

boran138

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kardes paran az ise ben gibi mecbur joy alacaksin oteki versiyonlarla arada 5bin fark var mazotlu ile 10bin fark var babani gezdireceksen 10 bin fazladan verme derim 10 bin tl lik benzin alsan babani umreye bile goturursun ;)

FuaT02

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kardes paran az ise ben gibi mecbur joy alacaksin oteki versiyonlarla arada 5bin fark var mazotlu ile 10bin fark var babani gezdireceksen 10 bin fazladan verme derim 10 bin tl lik benzin alsan babani umreye bile goturursun ;)

Bende öyle düşünüyorum zaten kendi kişisel olarak kullanmayacağım ailece bir yere gideceğimiz zaman kullanacağım bu yüzden fazladan 5 bin tl büyük görünüyor gözümde

Uğur

Yönetici
Başkan
33-Mersin
1.2 almayın , sinirleriniz yıpranır.

gokhan3505

Gökhan Gümüş,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
1.2 motor rampalarda aileniz ile gidiyorsaniz kamyonlardan sellektor yedirir benden demesi.basima geldi de biliyorum :)

clio4gkn

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Öncelikle merhabalar değerli arkadaşlar.

Babamın engelli raporunuyla birlikte clio 4 beyaz renkli almayı düşünüyorum ama internette okuduğuma göre çok sorun varmış doğrumu?

Örneğin: Rüzgar sesi,kapanmayan kapı,boya dökülmesi

ilk seri clio4 1.5 icon 90ps alev kırmızı kullanıorum. çokta memnunum. aranayı iyi yapmak senin elinde. rüzgar sesi,viraj denge pabuç sesi gibi sıkıntılar normal şeyler. aracın 3 yıl garantisi var,hiç kafana takma böyle şeyleri.

1.2 motor sakınnn alma. araba gitmez,çook yakar.çok pişman olursun. parana göre en uygun tabiki ilk önce icon öneririm. çok fazla diosan 1,5touch bak istersen. o da güzel bi araç :)

FuaT02

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ilk seri clio4 1.5 icon 90ps alev kırmızı kullanıorum. çokta memnunum. aranayı iyi yapmak senin elinde. rüzgar sesi,viraj denge pabuç sesi gibi sıkıntılar normal şeyler. aracın 3 yıl garantisi var,hiç kafana takma böyle şeyleri.

1.2 motor sakınnn alma. araba gitmez,çook yakar.çok pişman olursun. parana göre en uygun tabiki ilk önce icon öneririm. çok fazla diosan 1,5touch bak istersen. o da güzel bi araç :)

Maalesef 1.2 joy alcam zaten hızlı olmasına gerek yok hızdan da korkum var zaten küçükken geçirdiğim kaza sonucu hayla aklımda ama eğer biraz daha param olsaydı 1.5 almak isterdim.

Hasanavci

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Dostum aklımdayken yazayım. Bayramda yaklaşık 2000 km yol yaptım. 100 km de yaklaşık 6 litre tüketimi var. Cruise Control un tüketimin düşmesinde büyük katkısı var. Rüzgar sesi ya da başka bir sorunu yok. Belki ilk çıkan modellerde olabilir. Motorun küçük olması nedeniyle yokuşlarda sıkıntı var ancak alırken bunu göze almıştım. Onun dışında hemen her yerde dikkat çekiyor. 2 kişi aracı satın almak istedi o kadar yani.