Clio 4 1.2 edc hararet sorunu

Jesus00

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
İyi günler 2015 cilo 4 aracım var araç düz yolda veya şehir içinde hiç bir hararet yapmıyor ama uzun yol yaparken dağa tırmanırken araç hararet yapiyor. Aracı 2 ustaya gösterdim conta yakmıştır dedi ama conta yanık olsa düz yoldada hararet yapar diye biliyorum. Aracın termostatında su kaçağı var ondardır dedim ustalara ondan olmaz diyip termostatı değişmediler. Kocaelindeki bi diğer ustada conta kolay kolay yanmaz o araçlarda basınçlı ortamlarda 1.2 ler hararet verir normaldir dedi. Aranızda 1.2 kullanıp aynı sorunları yaşayan var mıdır ?

Extreme__

Kayıtlı Üye
06-Ankara
İyi günler 2015 cilo 4 aracım var araç düz yolda veya şehir içinde hiç bir hararet yapmıyor ama uzun yol yaparken dağa tırmanırken araç hararet yapiyor. Aracı 2 ustaya gösterdim conta yakmıştır dedi ama conta yanık olsa düz yoldada hararet yapar diye biliyorum. Aracın termostatında su kaçağı var ondardır dedim ustalara ondan olmaz diyip termostatı değişmediler. Kocaelindeki bi diğer ustada conta kolay kolay yanmaz o araçlarda basınçlı ortamlarda 1.2 ler hararet verir normaldir dedi. Aranızda 1.2 kullanıp aynı sorunları yaşayan var mıdır ?

tavsiyem, PIC18F25K80 chipli bir OBD cihazı edinin ve hem şehir içinde hem de bahsettiğiniz gibi rampa tırmanırken vs.. araç soğutma suyu sıcaklığını telefonunuz üzerinden anlık olarak takip edin zaten zaman grafiği üzerinde gösterecektir . Sorun kaynağının neler olabileceğini kestirmenizde oldukça yardımcı olacaktır. örneğin dediğiniz gibi şehir içinde sıcaklık normal iken sadece rampa çıkışlarında hararet yapıyorsa, ustanın dediğini doğrulamış olursunuz. tam tersi durumda şehir içinde de normalin üzerinde sıcaklıklara ulaşıyorsa o zaman sorunu başka yerde ararsınız