Clio 4 1.2 edc sağ ön taraftan gelen ses

Jesus00

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Selamun aleyküm aracım 2015 model 90 bin kmde daha çok yokuş yukarı çıkarken yapıyor sesi gaza basınca sağ ön taraftan çıt çıt ses geliyor sanki triger kayışına bişey değiyor gibi tekrar düzeliyor sorun ne olabilir ?

ieb93

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Selamun aleyküm aracım 2015 model 90 bin kmde daha çok yokuÅŸ yukarı çıkarken yapıyor sesi gaza basınca saÄŸ ön taraftan çıt çıt ses geliyor sanki triger kayışına biÅŸey deÄŸiyor gibi tekrar düzeliyor sorun ne olabilir ?

Gelen ses videoda ki ses midir? (Video ile alakam yok)

ozz0635

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aynı sorun benim 2015 1.2 tce edc aracımda da mevcut, sorunu belirtip Ankara Mais servise gittim ancak bir sorun olmadığını ve kendileri test ettiğinde böyle bir ses duymadıklarını söylediler! Sonrasında il değişikliği nedeniyle Afyon Demireller servise gittim, orası da sorun olmadığını iddia ediyor. Belirttiğiniz gibi genelde rampalarda araç zorlanmaya başladığında sanki gevşek kalmış bir şeyin dönerken etrafa vurması gibi bir ses geliyor, gerçekten o ses can sıkıyor. Sorunun çözümünü bulursanız lütfen bilgilendirin

ozz0635

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Mais Ankara Yetkili Serviste son yaptırdığım bakım sonrasında sorun çözüldü. Bu durumu artık kanıksadığım için servise gittiğimde herhangi bir talepte bulunmamıştım fakat ses ortadan kalktı. Serviste yapılan işlemler; soğutma sıvısı, fren hidroliği değişimi ve rutin periyodik bakım (motor yağı, filtreler). Bu işlemler sırasında ustalar tarafından mı farkedilip giderildi hiçbir fikrim yok.

m.seferselek

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba,
Benim aracımda 1.2 Edc Clio bende de bir ses geliyor ama çıt çıt şeklinde değil yokuş yukarı giderken 2.500 devri geçince önden bir sürtme sesi geliyor. ayağımı gazdan hafif çekince ses kesiliyor. Acaba şanzımandan mı geliyor ses yoksa geçen serviste bakımda rot ayarınız bozuk demişlerdi ondan da kaynaklanabilir mi?

alpkaankrdmn

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba,
Benim aracımda 1.2 Edc Clio bende de bir ses geliyor ama çıt çıt şeklinde değil yokuş yukarı giderken 2.500 devri geçince önden bir sürtme sesi geliyor. ayağımı gazdan hafif çekince ses kesiliyor. Acaba şanzımandan mı geliyor ses yoksa geçen serviste bakımda rot ayarınız bozuk demişlerdi ondan da kaynaklanabilir mi?
Yokuş Aşşa giderken... ayağını gazdan çektiğindede geliyor mu ses

m.seferselek

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yok hocam gelmiyor yokuş yukarı giderken belli devir aralığında geliyor sadece. Örneğin 3000 devirden sonra gelmiyor.

alpkaankrdmn

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yok hocam gelmiyor yokuş yukarı giderken belli devir aralığında geliyor sadece. Örneğin 3000 devirden sonra gelmiyor.
Şanzımandan olsa.. Sürekli gelir, Rottan olacağını sanmıyorum... Birdahaki bakımda Detaylıca baktırın aracınıza... Turbonun Sesi gibi bir ses miydi acaba ?

m.seferselek

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Şanzımandan olsa.. Sürekli gelir, Rottan olacağını sanmıyorum... Birdahaki bakımda Detaylıca baktırın aracınıza... Turbonun Sesi gibi bir ses miydi acaba ?
Tam olarak sürtme sesi gibi hocam. Turbo olduğunu düşünmüyorum. 2400-3000 devir aralığında geliyor sadece. Teşekkür ederim cevabınız için.