Clio 4 1.2 joy vs accent blue 1.4 mode plus

cemuc

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar 2014 cliomuz var ilk sahibiyim. Araç artık hem hantal hem dar geliyor. Accent blue mod plus 1.4 2016 model bayi fiyatı 58 civarı. Sizce alınır mı? Cliodan sonra genişlik bagaj hacmi ve çekiş konusunda tatmin eder mi? Yılda maksimum 10 bin km yaparım.

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar 2014 cliomuz var ilk sahibiyim. Araç artık hem hantal hem dar geliyor. Accent blue mod plus 1.4 2016 model bayi fiyatı 58 civarı. Sizce alınır mı? Cliodan sonra genişlik bagaj hacmi ve çekiş konusunda tatmin eder mi? Yılda maksimum 10 bin km yaparım.

Uzun bir sure i20 kullanmis biri olarak soyleyebirim ki hyundai sizi uzmez. Ayrica doluluk olarak baktiginizda ( baz modelden en dolusuna ) hyundai daha fazla seyler sunuyor. Fiyatlari karsilastirmak lazim tabi. Bagaj olarak oldukca genis diyemem bir megane degil. Accent blue bir kac gun kullandim. Dizel manuelini. Yakit ortalamasina bakmadim ama renaulta yakindir degerleri. Konfor olarak renault ozellikle cliodan bir tik daha iyi diyebilirim. Dizel alacaksaniz 110 bg olmasi lazim accent. Benzinli alacksaniz yakit durumunu bilemiyorum malesef. Aile icin kullanilacak bir arac. Yanlis hatirlamiyorsam sifir modellerde 5 yil gibi iddali bir garanti olayi da var. 15.000 de bir bakima giriyor. Renault gibi yaygin olmasa da ozellikle istanbulda her yerde servisi var. Parca bakimindan her yerde bulursunuz belki bir tik yine renaulttan pahali olabilir. Ama fiyattan anladigim kadari ile benzinli alacaksiniz. Sahsen kullanmadim ama babam ticari takside yaklasik 4 yil kullandi. Bir sorun yasamadi.

Hızlı yanıt alabilmek icin alıntı yaparak cevaplayın

Twitter : @tanseler
Instagram : @tanseler
iMessage : tanseler@me.com

clio2017

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bizde accent blue 1.6 crdi 136 hp versiyonu vardı yeni sattık şirketimizde, epeyce kullanmışlığım hatta uzun yola çıkmışlığım var.

accent blue 1.4 ü ne uçar ne kaçar ama şu anki aracınız 0-100 km ye 14.5 saniyede çıkıyor. accent blue 1.4 ise 11.8 sanıyede.. arada neredeyse 2.5 sanıyelık bir fark var. bu büyük bir rakam.. daha seri olacağı kesin ancak 100-120 km/s hızların üstü motor çok isteksiz olacaktır... ancak çok güçlü bir araba mı diye sorarsanız kesinlikle değil hele ki arka koltuğa oturanlar olup klima da açık olursa bayaa zorlanacağını düşünüyorum bazı yokuşlarda.. ancak çoğunlukla tek kişi kullanıyorsanız çok dert edilecek bir durum değil.

Genişliğine gelirsek gerçekten çok geniş arka diz mesafesi ve bagaj hacmi fazlasıyla tatmin edici bana göre.. tam Türk aile tipine uygun yapmışlar boyutlarını...

Sağlamlığa gelirsek.. sıfır km aldığınız arabanın 2 ay sonra her yerinden ses gelmeye başlayacak bu aklınızda olsun. ben trim sesini dert etmem diyorsanız gönül rahatlığıyla alabilirsiniz.

Yol tutuşa gelirsek.. yanal rüzgarlardan çok etkileniyor araç hızınız biraz fazla olmaya görsün. viyadük üstünden geçerken şerit değiştirdiğimi bilirim. direksiyon ağırlaşması mevcut değil 120 nin üzerinde ultra güvensiz hissettiriyor. her an uçup gidecekmişsiniz gibi.. virajlara artık clioyla girdiğiniz gibi girmemenizi öneririm zira cliodan daha kötü viraj alırken esp nin nadiren devreye girmediğini gördüm.. resmen esp ile yolda tutmaya çalışmışlar aracı espyi kapadığınız anda en küçük virajda hemen dağıtmaya başlıyor.

konfor konusuna gelirsek, araba tam bir kütük.. yoldaki her şeyi aşırı hissettiriyor. çukurları tümsekleri birebir yaşatıyor. bu kadar sert bir otomobilin yol tutuşunun bu kadar düşük olmaması gerekiyordu ama nasıl becerdilerse yapmayı başarmışlar :) iç kabin malzeme kalitesi olarak, tamamı sert plastik ve yumuşak hiç bir doku bulunmuyor.. Koltuklar aşırı sert uzun yol yapmıştım. 8 saatlik istanbuldan aydına seyahatim sonrasında 3-4 saat bel ağrısı çektim. zaten oturduğunuz anda anlıyorsunuz sertliğini...

Şimdi bu araba hiç mi alınmaz derseniz alınır. aile genişse ya da küçük çocuk var ise çocugun puseti çantası var ise alınır.. arabanın her yerinden ses gelsin ama arıza çıkarmasın eşeğe biner gibi bineyim derseniz alınır. (1.4 için konuşuyorum) 0-100 km hızlanması benım ıcın onemlı degıl ben hep sakin kullanılırım hep orta hızlarda seyahat ederim derseniz yine alınır. servis ücreti çok çıkmasın derseniz yine alınır. ileride yakıtı çok gelirse lpg taktırırım diye bir düşünceniz varsa da alınır..
Alınmayacak bir araba değildir sadece ben almam. gider 2. el golf alırım ne bileyim leon alırım ne bileyim corolla alırım ama sıfır accent blue almam.

Son düzenleme:

cemuc

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar çok güzel bilgiler ve tecrübeler gelmiş çok teşekkür ederim. Ben cliodan memnun sayılabilirim ancak bagaj ciddi sıkıntı benim için. Ayrıca maalesef çok az kullandığım halde trim sesleri vs de rahatsız ediyor. Müsait bir zamanda gidip test sürüşü yapacağım. Takas imkanı varmış. Çok cazip bir teklif verirlerse de hayır diyemem sanırım. Tekrar teşekkür ederim sizlere.