Clio 4 1.5 Dci 90bg S&S

Krytrn

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhabalar gectigimiz cumartesi gunu bayii ile gidip anlastim ve ilk arabam olacak olan clio icon 1.5 dci 90bg S&s konusunda el skstik. Araniza yeni katilan biri olarak tavsiyeleriniz nelerdir? Arabayi teslim alirken dikkat etmem gereken konular nelerdir? Memnun olacak miyim ? Yillardir seat kullaniyorum renaulta pek sicak degildim ta ki clio 4 u gorene kadar, araba cidden ilk ciktigindan beri acayip ilgimi cekti alev kirmizisina hastaydim ve sonunda aliyorum.
Sorun yasayacagim herhangi bir durum olur mu? Teslim alirken nelerine bakmami onerirsiniz?
Boya korumasi konusunda ne dusunuyorsunuz? Arabam genelde disarida duracak ve ozel bir rengi var bildigim kadariyla..
Motorun acilmasi olayi konusunda bir takim seyler okusam da ozetle neleri tavsiye edersiniz acaba?
Ortalama yakit tuketimim ne civarda olur?

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın

karacan

Taylan AYDIN
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
hayırlı olsun, güle güle kullanın.

sıfır araçta boya koruma iyidir, yaptırmanız faydalı, kaput koruma filmi de iyi olur.

desiredesire

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
hayırlı olsun, güle güle kullanın.

sıfır araçta boya koruma iyidir, yaptırmanız faydalı, kaput koruma filmi de iyi olur.

Merhaba, benim aklıma takılan şeyde şu, kaput koruma yaptırdık ve 2-3 sene kullandık bi şekilde çıkarmak gerekti bişey oldu arabanın diğer bölgeleriyle renk farkı olur mu? Zamanla güneş sebebiyle falan çok az da olsa fark oluştururmu onu merak ediyorum bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim

Sent from my iPad using Tapatalk HD

karacan

Taylan AYDIN
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba, benim aklıma takılan şeyde şu, kaput koruma yaptırdık ve 2-3 sene kullandık bi şekilde çıkarmak gerekti bişey oldu arabanın diğer bölgeleriyle renk farkı olur mu? Zamanla güneş sebebiyle falan çok az da olsa fark oluştururmu onu merak ediyorum bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim

Sent from my iPad using Tapatalk HD

güneşin uv ışınlarını geçiren kaliteli kaput filmi kullanılırsa renk farkı oluşmuyor. cam filminde tam tersi uv ışını geçirmemesi gerekiyor ki sağlık yönünden koruyucu olsun. aşağıdaki başlıkta video var, kaput filmi hakkında yetkilisi bilgi veriyor.

http://www.renaultfanclub.com/renault-uzerine-teknik-makaleler/54571-kaput-filmi-teknik-yonleri-8-etap-yayini.html

Krytrn

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ilginiz icin tesekkur ederim, bir cok forumda ve bir cok baslikta clio 4 le ilgili bir suru sikayet var, bu olay sans isimi yoksa bende o sikintilari yasayacak miyim? Sogumaya basliyorum daha binemeden okudukca...Renault bunlari gideremiyor mu cidden merak ediyorum?

CanTRGT

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ilginiz icin tesekkur ederim, bir cok forumda ve bir cok baslikta clio 4 le ilgili bir suru sikayet var, bu olay sans isimi yoksa bende o sikintilari yasayacak miyim? Sogumaya basliyorum daha binemeden okudukca...Renault bunlari gideremiyor mu cidden merak ediyorum?

Aldıktan sonra sizde sorunlarınızı yazarsınız tek tek :) Hayırlı olsun bu arada.

desiredesire

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Valla arkadaşım aracımı bu hafta içi teslim aldım çok şükür forumda yazan hiçbir arızaya rastlamadım tamamen şans işi bu. Allah kazasız belasız kullanım nasip etsin küçük sorunları servisler hallediyo zaten.

Krytrn

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Valla arkadaşım aracımı bu hafta içi teslim aldım çok şükür forumda yazan hiçbir arızaya rastlamadım tamamen şans işi bu. Allah kazasız belasız kullanım nasip etsin küçük sorunları servisler hallediyo zaten.
Amin, hayirli olsun aracin gule gule kazasiz belasiz kullanin..Servis halleder zaten eminim onda fakat is yerinden surekli izin alip ta arabayi goturup birakabilcegim bir durumum yok takildigim konu orasi, kirmizi sanirim senin ki de boya koruma kaporta koruma falan yaptirdin mi sen?

desiredesire

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Amin, hayirli olsun aracin gule gule kazasiz belasiz kullanin..Servis halleder zaten eminim onda fakat is yerinden surekli izin alip ta arabayi goturup birakabilcegim bir durumum yok takildigim konu orasi, kirmizi sanirim senin ki de boya koruma kaporta koruma falan yaptirdin mi sen?
Valla şuan hiçbirşey yaptıramam çünkü para kalmadı.Aracım alev kırmızı. Boya koruma ziebart ta 600 TL cam filmi desen 400 TL biraz tuzlu yani gerçi yaptırmışken de iyi birşey yaptırmak lazım ama şimdilik sade şekilde takılıyorum.