Clio 4 1.5 dci edc şanzuman sorunu hk.yardim

abogaz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Herkese Merhaba,

Yaklaşık 2 hafta önce 2017 Model Clio 1.5 DCI EDC Touch 90 BG sahibi oldum.Aracımdan genel anlamda çok memnunum.Aracın çekişi, vites geçişleri vs. gayet başarılı.Fakat tek bir sorunum var ki o da biraz kafamı karıştırıyor.Sorunum tam olarak şöyle; "Araç yüksek viteslerden düşüğe otomatik olarak geçerken sanki BOŞ VİTESTE ARAÇ KENDİ KENDİNE GAZ VERİYORMUŞ GİBİ arabanın devri 1 sn civarında artıyor.sonra vites küçültüp devir normale geliyor."

Aranızda böyle bir problem yaşayan oldu mu acaba? İlk kez EDC kullandığım için deneyimli kullanıcılara sormak istedim.Sizce bu durum normal midir yoksa servise göstereyim mi? Aracın 1 yıl daha garantisi görünüyor.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

timucintur

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba,

Eco mod kapalı mı aracınızda? vites düşüşünde motor freni yapıyor araç. eco mod kapalıysa bunu daha fazla hissediyorsunuz. benim aracımda da aynı durum oluyor.

abogaz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhabalar,

Evet aracımda eco modu kapalı.Dün aklıma gelen bir testi gerçekleştirdim.Aracı triptoniğe alarak 6.vitesten frenleyerek durdum.sadece 2.viteste devir diğerlerine göre biraz daha fazla artıyor ama sanırım normal bir durum olabilir dediğiniz gibi.Eco modunu aktif etsek daha mı az hissedilir acaba?

Geri dönüş için çok teşekkürler.

timucintur

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Eco mod açık iken dene fark edeceksin.

Rica ederim.