Clio 4 1.5 dCi EDC Yakit tuketimi

mty42

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Clio 4 1.5 dCi EDC aracimi bir buçuk-iki yıldır kullanıyorum. Sakin kullanirim genelde . Gecen sene sehirdisi 3.8-4.0 litre , sehirici de 5.0-5.2 litre civarında yakıt tüketimim olurdu. Bu kış şehiriçi 7 litre civarina yukseldi. Havalar soguk diye dusundum, duzelir dedim ama bir onceki kış oyle olmamisti. Neyse, havalar isindi yine düzelir dedim ama yakit tüketimi su anda şehiriçi 6.2 litre. Ortalama hiz 20 km/h civarinda. Gecen sene ölçümlerin boyle degildi. Butun ölçümler Eco mod açıkken , yol bilgisayarı degerleri.
Sizce normal mi? Degilse nedeni ne olabilir? Teşekkürler.

gelawej88

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benimde 2017 1.5 DCİ EDC ile İstanbul maltepe-kadıköy arası şehir içi kullanımım şu an ECO açıkken 5,2 Lt.
Kışın da bu seviyelere yakındı. Net hatırlamıyorum, Daha yüksek olabilirdi ama 7 falan değildi tabi. Ama şu an ECO açıkken 5,2 Lt.

Son düzenleme:

tekarata

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende 2017 model 1.5 dci 90 hp Edc var. Alalı yaklaşık 2 ay olmuştur. Son 2 haftadır ilçeden köye hergün gidip geliyorum. Işık falan yok, dur kalk yok. Yol bilgisayarı tüketimi 4.4 litre gösteriyor. Giderken yokuş aşağı, gelirken yokuş yukarı. Aşağı giderken gaza basmıyorum, fren pek kullanmıyorum. 80-100 civarı hızda kullanıyorum.

turkozsercan89

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Clio 4 1.5 dCi EDC aracimi bir buçuk-iki yıldır kullanıyorum. Sakin kullanirim genelde . Gecen sene sehirdisi 3.8-4.0 litre , sehirici de 5.0-5.2 litre civarında yakıt tüketimim olurdu. Bu kış şehiriçi 7 litre civarina yukseldi. Havalar soguk diye dusundum, duzelir dedim ama bir onceki kış oyle olmamisti. Neyse, havalar isindi yine düzelir dedim ama yakit tüketimi su anda şehiriçi 6.2 litre. Ortalama hiz 20 km/h civarinda. Gecen sene ölçümlerin boyle degildi. Butun ölçümler Eco mod açıkken , yol bilgisayarı degerleri.
Sizce normal mi? Degilse nedeni ne olabilir? Teşekkürler.

Yakıt tuketimi , kullanıma ( takip mesafesi ) ve trafiğin durumuna göre değişir.

Şuan 6.2 tl oldukça yuksek. Bence bi ustaya yada servise göstermenizi tavsiye ederim.

Aracımı ilk aldıgımda 4.1 di

1 hafta içinde 5.0 e kadar gördüm.

Sonraki zamanlar ve şimdilerde 4.4 ile geziyor diyebilirim.

Eco mod surekli açık , klima genelde açık.

E5 de kullanıyorum genelde , trafige girmemeye özen gosteriyorum , boş yolda cruze kullanıyorum , olabildigince sakin kullanmaya özen gösteriyorum.

Önceki sahibinin demesine göre şehirler arası cruze ile 3.4lt ile seyahat etmiş.

Ve yakıtıda sadece shell den alıyorum , ( bence buda bi etken , belkide piskolojik bilmiyorum )

1.5 edc 2015 , 67km

mhtsr

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Trafik karisik uzun yol 130 altina dusmem 5.3

mty42

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Cevaplar için teşekkürler

clio6161

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
eco mod şehir içi 5.0 eco kapalı iken de 5,2 . ben eco kapalı yani 90bg kullanıyorum hep. 100km de 0.2 lt için 75bg sürmüyorum, gitmiyor gibi geliyor bana.