Clio 4 1.5dci 75 hp yazilimim oldu chiplendim mutluyum darisi başiniza :))

SERKOPTER

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
uzun zamandır düşünüp yapıp yapmama arasında kaldığım daha önceden race chip deneyip clio 4 düm de hiç bir performans alamadığım aracıma en sonunda remaps tan yazılım attırmayı kendime kabul ettirdim 26 ağustos ta aracıma yazılımı ümit doğan beyin öğrencilerinden yüksel özel kardeşime (zonguldak ereğli bayiliği yeni almış bu işinde ayrıca başarılar dilerim)yazılımı attırdım işlemler yaklaşık 2 saat kadar sürüyor işin başlangıcından sonuna kadar herşeyimizle ilgilendi aracımı yazılımsal sorunlara karşı taradı cıkan hataları sildi bugüne kadar birşey yazmamamın nedeni aracı deneyip yazmaktı bayağı bir zorlama neticesinde düzcede dyno ya sokup yazmaya karar verdim
aracım başlıktada belirttiğim gibi 1.5 dci 75 hp yazılım attıktan sonra ilk sürüşte aldığım hadi ya bu araba benim mi acaba bakışından sonra denemelerimde aracın içine resmen beygir kaçmış dedim :)öyle böyle değil harbi kaçmış ya neyse fazlada asılmadım tabiri yerindeyse yeni yazılım olduğu için biraz alışması gerektiğini düşündüm yüksel kardeşime herhangi bir sorun olduğunda ne yapacağız dediğimde sorun yok abi ilk onbeş gün beğenmezsen paran iade dedi :))bu devirde böyle satıcı bulmak zor satıcıların çoğu müşteri gelsin o gün bir şekilde satalım sonrasını boşver derler yaptıkları işlerinin arkasında durmazlar aldıkları parayı da geri vermemek için bin bir dereden su getirirler neyse düne kadar kafamda soru işaretleri olsada dün ilk uzun yol denememde o sorularda cevabını buldu ereğli düzce arasında yaklaşık 70 km yolda arabamı deneme fırsatım oldu akçakoca bayırında arabam hep 5 vitesle başlar tepeye yaklaştıkça 4 e çekmek zorunda kalırdım bu sefer 5 le başlayıp 5 le cıktım hemde km re hep yukarı cıktı aşagı hiç inmedi ereğli akçakoca arasında bir düzlük var yanımda ki arkadaşım 3000 devir 5 nci vites kaç yapıyor diye merak etti daha önce hiç denememiştim denedim 3000 devir 5 nci vites araba 165 km yi gördü bir ara sanki 5nci viteste olmama rağmen vites atın işareti cıktı :))düzce ye vardık dyno ya girdiğimizde ilk kez girdiğim için tereddütlerim vardı youtube da dyno kazlarını seyretmişliğim var insan ne olur ne olmaz birazcık tırsıyor neyse bağladık ilk veriyi aldığımızda hadi ya demekten kendimi alamadım 75hp olmuş 105.9hp 200nm olmuş 267nm 30.9 luk beygir artışım ve 67 nm tork artışım olmuş bu işlem yokuşlarda iyiden iyiye zevk vermeye başladı 2 test daha yaptım pedal comander ile ve eco tuş acıkken pedal comanderde 102 hp ve eco modda 99.2 hp güç aldık hiçbir şekilde sorunum yok yaptırmak isteyen arkadaşlara da tavsiye ediyorum ereğlide veya cevresinde yaptırmak isyeyen özellikle turbo dizel aracı olan arkadaşlara tavsiye ediyorum yüksel kardeşime bir uğrayın yaptırmasanızda en azından bilgi sahibi olursunuz bir çayını içersiniz pişman olmazsınız yakıt tüketimi için ileride denedikçe fikirlerimi görüşlerimi yazacağım birazdan dyno cıktısının resmini siteye koyarım

ahmet27

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Nasil boyle performans artisi oluyor. Madem boyle daha iyi ilk üretilirkenneden bu yazilim ile cikmiyor ?

LG-K430 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

maninwar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Nasil boyle performans artisi oluyor. Madem boyle daha iyi ilk üretilirkenneden bu yazilim ile cikmiyor ?

LG-K430 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

İsletmede buna ürun farklilastitmasi dolayisiyla fiyat farklilastirmasi deniliyor.benim arac da 1.4 dci 90 bg.bi ara yaptirsammi dedim sonra baktim arac gidiyo daha ne gitsin yaris mi yapcan deyip kendi kendimi vazgecirdim.

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
@SERKOPTER Hayırlı olsun

SERKOPTER

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
eyvallah coşkun bey

SERKOPTER

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
maninwar senin araç 90 beygir iyiymiş yine 75 beygir olunca eziyet ya hiç gitmiyor desem yeriydi ondan yaptırdım

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
Güle güle kullan, yazılıım candır.
Bu arada senin aracına yapılan yazılım dumanlı mı merak ettim, bu kadar fazla güç artışı olmaması lazım dı...

SERKOPTER

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
merhaba ustam 4-5 gündür kullanıyorum duman göremedim dumanlımı derken bildiğimiz arkadan cıkan kara dumandan bahsediyorsun demi hocam:)olursa deneyimlerimden sonra burada yazmaya devam edeceğim yanlış birşey olurda burda yazmamak olmaz nasıl doğru şeyleri yazıyorsak deneyimler değiştikce iyi yada kötü yazmak lazım insanları yanlış şeyler yapmasını önlemek amacıyla

SedatBnd

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Güle güle kullanın, ne kadara yaptırdınız ?