Clio 4 2013 mayis trafige cikisli lastiklerim 2010 yardım..

kubılay

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hemen İconcanıma inip Lastikeri bir kontrol ediyim :ıslık

boran138

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kardes bende kontrol ettim briston 2013 lastik var uzerinde seninkinde gercekten bir hile var sanirim.

yacun

Yalın ACUN,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kardes bende kontrol ettim briston 2013 lastik var uzerinde seninkinde gercekten bir hile var sanirim.
ilginç benim arabada 2012 continental eco5 var:D

Kubica

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arabanın modeli neyse aşağı yukarı lastiklerin üretim tarihide o olmalıdır 3-4 ay kadar farklılıklar olabilir ama işin içerisine sene girerse bu olmaz. Bir çok kaynakta lastik ömrünün 7-10 yıl olduğu yazıyor ama bazı kaynaklar da ise maksimum 5 yıl olduğu yazıyor insan hangisine inanacağını şaşırıyor.

karacan

Taylan AYDIN
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaÅŸlar 2013 mayıs ayında aracımı aldım ve lastikleri 2010 model.bu durum normal midir, baÅŸka böyle durumda olan var mı?
hmm.gif

ilk kez bu kadar süre olan lastik duyuyorum

Son düzenleme:

Onurksk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
2010 yılının lastiği 3 senede sertleşme yapmazmı ? raf ömrü ne kadar acaba ?

renac

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ortada bir hata olduğu belli. Yalın kardeşimizin yazdığı gibi bence de continental mi olmalı bilmiyorum ama o kadar yıl geçmemiş olmalı. Müracaatınızı yapın elbette ancak aracı teslim alırken ben bilmiyordum şahsen bunları ve şöyle bir etrafına sağına soluna bakıp attım imzayı. o sebepten müracaatınızdan ne sonuç çıkar bilinmez. Ocak teslim aracımın lastikleri ContiEco 5 (5012) 2012 yılının 50. haftası üretilmiş.

Son düzenleme:

karacan

Taylan AYDIN
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ortada bir hata olduğu belli. Yalın kardeşimizin yazdığı gibi bence de continental mi olmalı bilmiyorum ama o kadar yıl geçmemiş olmalı. Müracaatınızı yapın elbette ancak aracı teslim alırken ben bilmiyordum şahsen bunları ve şöyle bir etrafına sağına soluna bakıp attım imzayı. o sebepten müracaatınızdan ne sonuç çıkar bilinmez. Ocak teslim aracımın lastikleri ContiEco 5 (5012) 2012 yılının 50. haftası üretilmiş.

bende anlam veremedim. çok fazla üretilen, almak için sıra beklenilen bir modelde en fazla 3 ay geçmiş lastik olmasını beklerdim. tahminimce reno onbinlerce yeni lastikleri depolayacak yer ayırmayacağından, parti parti taze üretim lastikler giriyor olmalı fabrikaya. nasıl olmuşsa gözden kaçmış...

bu günler lastiklere baktığımdan conti eco contack5 serisi hakkında çokça iyi yorumlar okudum ve adac testinde de başarılı. gerçi fabrika çıkış lastiklerinin, lastik bayisinden parayla alınan kadar iyi olduğuna inanmıyorum.

GhettoParty

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ben alırken motor ve elektrik etiketlerindeki tarihi bile kontrol etmiştir. kesinlikle şikayetinizi bildirin