Clio 4 2015 düşük hızda direksiyon sağa düşüyor

ademacar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar merhaba Deli oluncam ikinci el clio 4 aldim 2015 model arac 50 km hiza kadar direksiyon saga düşüyor 3-4 derece bundan dolayında sağa çekiyor rot yaptırdım tekerleği yer değiştirttim çekme yönü değişmedi hızlanınca bunlar elektrikli direksiyonmus sanırım sertlesip düzeliyor bu sorunu yaşayan var mı nasil düzeltebilirim 50 km hiza kadar direksiyonu tutmazsa saga gidiyorum Gaziantep te orjinal servisinede gittim direksiyon kalibrasyonu yaptılar düşük hızda yine sağ tarafa düşüyor düzelmedi lütfen yardım bekliyorum

bloodstick

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Eğer bahsettiğiniz şey hafif ce sağa yatan direksiyon simidi ve tatlı sağa kayma ise clio 4 lerin hepsinde yaşanan bir durum şirkette 5 tane farklı versiyon var hepsinde durum mevcut bunun için heralde 20 kere servise gittik orjinal rot balans yapılmasına rağmen devam ediyor. Heryerde kurcalatmayın. Durum normal.

emirhancakir

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu sorundan 2. Fluencemiz de de mevcut. Normal bir şey değil bu. Çözümünü hiç bir şekilde bulamadım. 50-60 km hızı geçince direksiyon normal şekilde sertleşiyor ve düz kalıyor. Diğer Fluence de bu sorun mevcut değil. Çıldırıyorum bu araba böyle yaptıkça. Ne lanet marka bu renault kimse çözemiyor, servisi bile. Yok mu bunun bir Çözümü?