CLİO 4 2100 ve 4000 devirde gelen ses

Fatih1233

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba Arkadaşlar, :)ıslık

Aracı alalı 7 ay oluyor. ilk aldığım sıralarda araçta hiçbirsey yoktu. Yaklaşık 2 aydır araba 2100 devirde ve 4000 devirde hangi viteste olursa olsun arka kısımdan ( büyük ihtimal egzozdan ) aşırı derecede titreme sesi geliyor.
Gaza basınca da aynı problem devam ediyor. egzozun bir parçası bu devirlerde rezonans'a mı giriyor acaba. Servise götürdüm ama sorunu çözemediler. Daha önce başına benzer bir olay gelen varsa yardımcı olabilir mi ? Gerçekten sürekli gelen ses beni arabadan soğuttu. satmayı düşünüyorum.

Destekleriniz için sağolun.

nurettin_kapln

Kayıtlı Üye
60-Tokat
egzozun içi dökülmüş olabilir ya da egzoz takozlarında bir sorun olabilir.

orhankose

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aracın 1.2 75 bg ise.onlarda kronik bu ses.o devirlerdeki titreşim nedeniyle egsozda geliyor ses.tüm 1.2 lerde var en az 15 araçta gördüm.yok diyeninde dikkatini çekmemiştir.bi sorun yok yani,yapılabilecek bişeyde yok
Merhaba Arkadaşlar, :)ıslık

Aracı alalı 7 ay oluyor. ilk aldığım sıralarda araçta hiçbirsey yoktu. Yaklaşık 2 aydır araba 2100 devirde ve 4000 devirde hangi viteste olursa olsun arka kısımdan ( büyük ihtimal egzozdan ) aşırı derecede titreme sesi geliyor.
Gaza basınca da aynı problem devam ediyor. egzozun bir parçası bu devirlerde rezonans'a mı giriyor acaba. Servise götürdüm ama sorunu çözemediler. Daha önce başına benzer bir olay gelen varsa yardımcı olabilir mi ? Gerçekten sürekli gelen ses beni arabadan soğuttu. satmayı düşünüyorum.

Destekleriniz için sağolun.

ByMsKN

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Çözüm bulabildiniz mi?

Fatih1233

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hayır Servisi aradım egzoz bağlantısında problem olduğunu belirtti. sadece arıza tespiti için 400 tl istediklerini belirtince en iyisi egzozcuya gitmek olduğunu düşündüm. bugün aracı egzozcuya götüreceğim

orhankose

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hayır Servisi aradım egzoz bağlantısında problem olduğunu belirtti. sadece arıza tespiti için 400 tl istediklerini belirtince en iyisi egzozcuya gitmek olduğunu düşündüm. bugün aracı egzozcuya götüreceğim
bişey değişmez.komple egsoz değiştirine gördüm bi değişiklik olmadı.boşa para harcamış olursunuz.sorun aracın motorunun 4000 devirde rezonansa girmesi.buna yapılabilecek bi müdahale yok

marko

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
benim aracımda 2015 1.2. bende komple egsozu katalizör dahil değiştirdim 2700 lira harcadım 1.5 sene önce.sorun devam etti.en iyisi kafaya takmamak çünkü aracı etkileyen bi durum yok ses harici

Fatih1233

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar arka ve orta egzoz takozlarını bulabilirseniz orjinali ile değiştirirseniz sorun çözülür ben hallettirdim

ByMsKN

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar arka ve orta egzoz takozlarını bulabilirseniz orjinali ile değiştirirseniz sorun çözülür ben hallettirdim

Hocam orjinal takozları nerden buldunuz? Servise mi yaptırdınız?