Clio 4 4. Yıl Bakımı Fiyatları

Janissary34

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba, geçtiğimiz hafta aldığım aracımı serviste bakımlarını kontrol ettirip gerekli bakım var ise yaptırmak için Asal Maslak servisine uğradım.Aracın 20.000 km de bir bakımları varmış, benim aracı 41.000 km de ve daha önce 3 bakıma girmiş, 4. bakımı henüz yapılmamış ve servis bu bakım için 1300 TL ( Standart filtreler ve aksesuar kayışları dahil ) ücret istiyor. Aracımda klepe motoru sorunu da var eğer bakıma sokarsam araç servis bakımlı olduğundan o motoru da değiştirmelerini rica edeceğim.Sizce Asal iyi bir servis midir ? Yakın olarak birde İstinye Mais var orayla da bir görüşsem mi.

Araç 2013 Clio 4 1.2 Turbo İcon EDC 41.000 km de şuan.

SGG

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracın garantisi bitmiş dışarda yaptır bence.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Janissary34

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracın garantisi bitmiş dışarda yaptır bence.

Servis bakımlı olduğundan dolayı, ileride motor ve şanzıman ile alakalı bir sorun yaşarsanız çözeriz demeleri işi biraz değiştiriyor.Aslında haklısın gidip dışarıdan 700-800 TL ye çözdürürüm normalde ama.

SGG

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende 10 gün önce 2014 model Clio aldım kilometre 24 binde aynı şekilde 4. Yıl bakımı dediler. Servisten çıktım :) dışarıda daha ucuzu yapılır ayrıca kayışı daha sonra değiştireceğim daha erken.

Janissary34

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende 10 gün önce 2014 model Clio aldım kilometre 24 binde aynı şekilde 4. Yıl bakımı dediler. Servisten çıktım :) dışarıda daha ucuzu yapılır ayrıca kayışı daha sonra değiştireceğim daha erken.

Kafamda deli sorular :) Ne kadara mal ettiniz dışarıda ?

SGG

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Henüz birşey yapmadım. Kayış için erken olduğunu düşünüyorum yağ değişimi içinde dışarıda çok uyguna yapılır

quartal

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Garanti bitmişse yetkili servise gitmenin çok da bir esprisi yok bence.

Ben de 4.yıl bakımı için 1250tl fiyat aldım, özel serviste alternatör kayışının daha değişmesine gerek yok dedi usta. Orjinal yağ, hava filtresi, polen filtresi, yağ filtresi ve ön balatalar için 350 tl ödedim.

Eğer güvenebileceğiniz bir usta varsa özel servise gitmenizi öneririm.

mechanix

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhabalar,

Bursa'da hatırı sayılır bir özel servisten 80.000 bakımı için 950,00 TL fiyat aldım. Trigger seti, orijinal yağ filtresi, hava filtresi, polen filtresi vs. için. Yetkili mais servis de aynı bakım için maks. 1.300,00 TL gibi bir bütçe belirtecektir zannımca. Bu sebeple aracınızın geçmişi de yetkili servis bakımlı ise biraz fazla ödeyip yetkili servis garantisi edinmeniz daha mantıklı görünüyor.

ozgurkuvars

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben sadece triger değişimi için 380tl fiyat aldım mais ürünü parça için. Aldığım yer Bosch Car Service. Zaten periyodik bakımı 260TL'ye mal ettim mazot filtresi dahil, Shell 5-30 yağ ve orijinal filtresi seti karbonlu polen filtresi hepsini internetten aldım, tanıdığım ustaya değişimini yaptırdım. Serviste bana bu bakım için 1400TL demişti, servise verilen paraya yazık eğer garantisi bittiyse aracın.

wolwe

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracım 71 bin km 2012 fluence EDC.Yetkili servis bakımlıydı aldığımda.Servis bakımı devam etsin diye tekrar servise götürmeyi düşünüp fiyat araştırması yaptım.Triger ve yağ bakımı için indirimli olarak verdikleri fiyat servisin biri 1.600 tl diğeri 1899 tl.Sonrasında aracımın ruhsatıyla beraber şase numarasına göre parçacıdan hava ve polen filteri yan sanayi triger ve diğer kayışlar,yağ,mazot ve yağ filtresi dahil olmak üzere hepsini orjinal mais aldım.Toplam 615 tl gibi bi rakam tuttu.Parçalar değiştirilirkende aracın başında durdum.300 tl işçilik ödedim.
Neredeyse 1000 tl ucuza geldi.Eğer 300-350 tl gibi fark olsa servise giderdim.Fakat çok uçurum var.kalan 1000 tl yede lastik alırım :)
Umarım yardımcı olabilmişimdir