Clio 4 80.000 bin bakım 0.9 TCE

serseri367

Kayıtlı Üye
34-İstanbul
Herkese selamlar aracımın 80.000 bin bakımı için servisi aradım daha önce aldığım şahıs da bakımları serviste yaptırmış.
Bana 80.000 bin bakım için 1,033 TL. fiyat çıkardılar.
Aracım reno cila 4 0.9 tice bana mı çok geldi ama ne bilim gözüm kesmedi.
Aracımın garantisi yok.
Önerileriniz?

makturk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yapılacak işlemler neler? Garanti bittiyse aynı işlemleri yarı fiyatına dışarıda yaptırabilirsiniz.

clio2017

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Triger falan mi degisecek acaba genelde 80 binde tum kayislar degisir benzinli araclarda (triger zincirli degilse tabi)

serseri367

Kayıtlı Üye
34-İstanbul
aracımda triğer yok zincir var neler değişecek konusunda hiç bir bilgim yok servise gitsem neler değişeceği hakkında bilgi verirler mi?

myaman

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Önceki bakımları da serviste yapıldığından nelerin değişip değişmeyeceğini sistemde gördükleri için size fiyat vermişler. Garantisi bitmişse güvendiğiniz bir ustaya bu bakımları yarı fiyatına rahatça yaptırabilirsiniz.

Bilmediğiniz bir ustaya götürecekseniz, parçada ucuza kaçma ihtimali de olduğundan değişecek parçalar ne ise ustadan size bir liste vermesini talep edin ve gidip parça satan yerden kendiniz satın alın. Böylece kullanılan ürünlerin kaliteli olmasını garantilemiş olursunuz. Bir de değişimler yapılırken araç başında olmaya gayret ederseniz sorunsuzca aracınızı kullanırsınız.

aracımda triğer yok zincir var neler değişecek konusunda hiç bir bilgim yok servise gitsem neler değişeceği hakkında bilgi verirler mi?

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Renault taki zincir durumu nedir bilmiyorum ama bİr cok marka zincir kopana kadar degisim yapmiyor.

Hızlı yanıt alabilmek icin alıntı yaparak cevaplayın

Twitter : @tanseler
Instagram : @tanseler
iMessage : tanseler@me.com

myaman

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Zincir değişimi 100-150 bin km arası veya 4-6 yıl arasında değiştirilmesi öneriliyor. Ama kiminle konuşsan bunda zincir var değişime gerek yok deniliyor. Bu durumda olunca gidip bir kontrol ettirmekte fayda var.

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
Zincir değişmez.
Teknik olarak;
Motor yağı, yağ filtresi, polen filtresi, hava filtresi, fren hidrolik yağı, motor soğutma sıvısı, bujiler ve bitmişse ön fren balataları değişir, fiyat biraz yüksek gibi...

serseri367

Kayıtlı Üye
34-İstanbul
fırsat bulursam servise gidip bi ön föy alıp nelerin değişip değişmeyeceğini öğrenip dışarı ile karşılaştırıp ona göre yol alacağım bakalım artık hayırlısı.