Clio 4 aldığıma pişmanım !!!

Clio_iv

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bence araçta sıkıntı ya da sorun çıkıp çıkmamasından çok servislerin tutumuna bakmak lazım. Eğer kronik bir sorun var ve servise bunu kabul ettirmek için kırk takla atıyorsanız. Ardından da bu sesler normal diyorlarsa sıkıntı burada. Yoksa her markanın her modelin ayrı kronik sorunları olduğunu kimse inkar edemez. 2006'da sıfır Nissan Micra almıştım. Araç yolda giderken vitesten ufak titreşim sesi geliyordu. 10 defa servise gittim belki. Biri diyor ki dizel araçta bu ses normal ona ayrı cevap ver sanki hiç dizel araç kullanmadık. Biri diyor bu ses normal en sonunda Nissan Türkiye'ye ulaşıp onlardan arattırdık servis kendisi çağırıp vites kutusunu değiştirdi ve sorun çözüldü. Ya bu servislere giren çıkan ne anlamıyorum. Markanın adını bok eden bence servisler. Yeni araç alıyorsun sorun çıkıyor ondan sonra beyefendilere bir de sorunu anlatmanın stresi var. Yok servise gidince arabada o sorun olur mu servisten çıkınca tekrarlar mı? Bunlar bile bile araçları düzeltmiyorlar. 4 senede bu araçların neresinden sorun çıktığını şu forumdaki çoğu kişi biliyor da bu adamlar bilmiyor mu?

alicem123

Ali Öztürk, Megane 3 1.5 DCİ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bence araçta sıkıntı ya da sorun çıkıp çıkmamasından çok servislerin tutumuna bakmak lazım. Eğer kronik bir sorun var ve servise bunu kabul ettirmek için kırk takla atıyorsanız. Ardından da bu sesler normal diyorlarsa sıkıntı burada. Yoksa her markanın her modelin ayrı kronik sorunları olduğunu kimse inkar edemez. 2006'da sıfır Nissan Micra almıştım. Araç yolda giderken vitesten ufak titreşim sesi geliyordu. 10 defa servise gittim belki. Biri diyor ki dizel araçta bu ses normal ona ayrı cevap ver sanki hiç dizel araç kullanmadık. Biri diyor bu ses normal en sonunda Nissan Türkiye'ye ulaşıp onlardan arattırdık servis kendisi çağırıp vites kutusunu değiştirdi ve sorun çözüldü. Ya bu servislere giren çıkan ne anlamıyorum. Markanın adını bok eden bence servisler. Yeni araç alıyorsun sorun çıkıyor ondan sonra beyefendilere bir de sorunu anlatmanın stresi var. Yok servise gidince arabada o sorun olur mu servisten çıkınca tekrarlar mı? Bunlar bile bile araçları düzeltmiyorlar. 4 senede bu araçların neresinden sorun çıktığını şu forumdaki çoğu kişi biliyor da bu adamlar bilmiyor mu?

Bu yaklaşım tarzı doğru bir yaklaşım tarzıdır buna itiraz edemem :) Evet haklısınız Ülkemizde ki çoğu servis çalışanları ne yazık ki bilinçsiz davranıyorlar. Bizler aracın kapısından ses geliyor diyoruz adam göstergeyi söküp bakıyor böyle insanlar var ne yazık ki. Sonucu ise Mais veya şikayet platformlarına yazdığımız taktirde çözüm bulabiliyoruz.

selim_ugur

Selim Uğur ŞAHİNTÜRK,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Dogru söze daha ne denir ki!!!

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

solidgrind

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Burada bile araçlarımızın arızalarını çözmek yerine,herkes başka markalara laf söylüyor.Bizi başka markalar bağlamazki hocam.bağlasa bile sen bana 2013 aralık çıkışlı olup 3 kez direksiyon kutusu,4 kez viraj demir lastikleri,2 kez amörtisör tablaları,1 kez amörtisörleri değişen,7000 ve 17000 kmde balataları biten,sürekli olarak ilk kalkışta titreyen ve servise gittiğinde kalıp olarak abi bunlar renaultta normal şeyler cevabını veren başka bir marka gösterebilirmisin. sorunların çözülmesini bırak her servise gitmemde başka yerlerden ses geliyor.bu sorunlar sadece bende olsa ben şanssızım diyecem ama araçların büyük bir kısmında var bu sorunlar.yıl 2016 oldu,2012 yılında üretime başlanan aracın hala alttakım seslerine düzeltemediler.araç sınıfının en donanımlısı fakat aynı zamanda en sorunlu olanı.buda su götürmez bi gerçek

Siz bu sorunları hep aynı serviste mi yaşadınız? Belki başka başlıkta paylaşmıssınızdır ama, eğer öyleyse servisin adını verebilir misiniz?

milic

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Siz bu sorunları hep aynı serviste mi yaşadınız? Belki başka başlıkta paylaşmıssınızdır ama, eğer öyleyse servisin adını verebilir misiniz?
hayır 3 farklı servisde yaşadım.Osmaniye Yusuf baysal servisi,adana Yusuf baysal servisi,adana isotlar servisi.3 servisede ne şikayetle gitsem normal diyip geçiştiriyorlar.aracın direksiyon kutusu değişiyor,o düzelmediği gibi bu seferde başka yerlerden ses geliyor.bu sorunları sadece ben yaşasam şans diycem sadece bu forumda bu sıkıntılarla boğuşan onlarca insan var

milic

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

teşekkürler kardeşim düşüncelerimi 10 numara anlatmışsın.servise gidip sorunumu anlatmak için 4 gün boyunca sabah 8 de servise gittim.ama herşeye normal dedileriordan çıkıp diğer servise gittim,diğer servis direksiyon kutusu arızalı dedi ve değiştirdi.fakat sorun yine çözülmedi.adamlara ne desem sen ilk defamı Renault kullanıyorsun,bunlar renaultta normal diyorlar.her araçta sıkıntı olur normaldir.ama Renault servisleri ilgisiz ve bilgisiz,hepsi 500 liraya yağını suyunu değişirim gerisinide karışmam havasında.adam direksiyon kutusu sorunu için gittiğimde aracı hareket bile ettirmedi,aracın direksiyonunu olduğu yerde sağa sola çevirdi ve direkt sağlam dedi.2 yaşında arabamın değişmedik yeri kalmadı ve sorunlar devam ediyor.bu forumda herkes bu aracın kronik sorunları biliyor fakat servisler ısrarla kabul etmiyorlar