Clio 4 alev kırmızı çizdirdik nasıl bir yol izlemeliyim

joyclio

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba arkadaşlar aracımı alalı 7 ay oldu geçen gün sağ arka kapının ile tamponun birleştiği yeri çizdirdik.. Tırnak kadar beyaz olan yerlerde var.. ßirde derin olmayan soluk çizgi şeklinde birer karış Çizgiler ne yapmalıyım metalik boya pasta cila olmaz vs vs yorumlar var.. Servise mi gitmeliyim başka bir yerde mi yaptırayım yada böyle Kalsın mı çok kararsız kaldım araç konusunda cahilim sizlerden yardım bekliyorum

Htmakina

Hakkı TAM, ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Eğer çizikler ve sürtmeler çok derin değilse ve alt metal çıkmamış ise rütuş yaptırabilirsin. Ama içine sinmesine bağlı. Eğer çok titizsen gözüne hoş görünmez takarsın. Aslında bu kararı tamamıyla senin vermen gerekiyor açıkçası. Geçmiş olsun.

isoş

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba arkadaşlar aracımı alalı 7 ay oldu geçen gün sağ arka kapının ile tamponun birleştiği yeri çizdirdik.. Tırnak kadar beyaz olan yerlerde var.. ßirde derin olmayan soluk çizgi şeklinde birer karış Çizgiler ne yapmalıyım metalik boya pasta cila olmaz vs vs yorumlar var.. Servise mi gitmeliyim başka bir yerde mi yaptırayım yada böyle Kalsın mı çok kararsız kaldım araç konusunda cahilim sizlerden yardım bekliyorum

pasta cila oluyor ustan salamsa alev kırmızıya lokal boya bile yapabiliyorlar rengi tutturan tuturuyor kendimden biliyorum tampona sürtmüşlerdi benimde servis komple boyanması lazımdededi arkaşım komple boyamadan halletti sonuç gün ışıgında bile birebir orjinal aracının sürtük yerinde zemindeki beyaz tabaka çıktıysa boyatmaktan başka çaren yok arkadaşım rutuş falanda kurtarmaz bilgin olsun geçmiş olsun

or_by

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
önemli diğer bir soruyu sorayım bende kaskodan mı yaptırılmalı (Mini onarım) böyle durumlar yoksa cepten mi?

isoş

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
önemli diğer bir soruyu sorayım bende kaskodan mı yaptırılmalı (Mini onarım) böyle durumlar yoksa cepten mi?

önce fiyat nekadar çıkıyor cepten yaptrınca onubilirsek varsayımlarla yola çıkabiliriz seni cepten kaç tl yormaz gibi sordun sorunun cevabı bunlara bağlı.?

desiredesire

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
öncelikle geçmiş olsun. geçen ay 2 yıldır gözüm gibi baktığım aracıma dengesini kaybeden motorsiklet çarptı ve sağ arka kapıyı boydan boya birazda derinlemesine çizdi. Maslakta biryer var otomatik makina boyuyo ama 1800 civarı tutuyor aracın rengi alev kırmızı ise. Ölçüm aletiyle de neredeyse belli olmuyor. Çoğu yerde alev kırmızı rengini tutturamıyorlar. 30 senedir oto boya işi yapan akrabama çekinerekte olsa teslim ettim ve hiç beklemediğim kadar sorunsuz şekilde teslim aldım. renk farkı hiç yok çok şükür ama cihazla bakınca tabii ki belli oluyor :) arkadaşların dediği gibi karar senin. gözüne hoş gelmeyecek ise boyatırsın. boyasız araç neredeyse yok zaten piyasada özellikle istanbulda yaşıyorsan

hct

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arka tekerin önünü kapının alt kısmını çok az çizdim bende duba niyetine çuvalın üstüne konulmuş taş yüzünden. Sefaköyde bir oto nalbura uğradım rütuş boyası almak için adam arabayı görünce yüzü düştü. Olmaz diye bana boya satmadı kendisi önce bir kat geçti, sonra farklı bir tonla ikinci katı geçti. Yakından bakınca belli oluyor ama çizik halinden iyi oldu. Benim anlamadığım bu araçların renk kodu yokmu nasıl tutmuyor aynı renk?

or_by

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
sonuç ne oldu gelişmelerden haberdar eeermisiniz?