Clio 4 araç kalkerken titreme

Ahmet Sabuncuo

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaslar öncelikle aracım 1.5 dci 90 lık icon modeli aracımda durmaya korkuyorum artık o dereceye geldim, kalkarken aracım cok asırı titriyor baskı balatayla alakası yok sizce neden olabilir ?

Mr.Clio

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaslar öncelikle aracım 1.5 dci 90 lık icon modeli aracımda durmaya korkuyorum artık o dereceye geldim, kalkarken aracım cok asırı titriyor baskı balatayla alakası yok sizce neden olabilir ?

baskı balata ile alakası olmadığına %100 eminseniz akla ilk motor kulakları geliyor,şanzıman takozu geliyor.

ama siz kendinizce baskı balata gayet iyi kavrıyor gayet aşağıda tutuyor mantığı ile yaklaşarak konuşuyorsanız bence onada emin olmadan baktırın baskı balatada gayetde et olup gayetde iyi kavrayıp titreme yapabilir , volan yüzeyi eğridir,volanda sorun olur vs oda baskı balata departmanına girer ve oda böyle bir hadiseye sebeb olabilir

arifd

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Selam bende 0'9 kullanıcısıyım benim araçta bu olayı bazen yapıyor ama daha çok motor soğukken ilk kalkıllarda sadece baskı balata bana göre iyi durumda zaten araç 35 binde daha bende çözemedim sorunu

Ahmet Sabuncuo

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ocak ayında bakımım vardı araç ısındıgında yoruldugunda yapıyor dedim kontrol ettiler baskı balatanız düzgün calısıyor dediler baskada bi sorun göremıyoruz dediler hasta doktora gidince düzeliyor :/

Mr.Clio

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bence renaulta servisine çok kulak asmayın vede ikinci daha iyi niyetli bir fikir alabileceğiniz yan sanayi'de ustaya ama iyi bir ustaya götürün.

millet sürekli ama abi araçta garanti halen devam ediyor diyor, hocam yan sanayide Ahmet usta'nın garajına girince öten takip cihazımı var? git göster adam zaten sökme takma yapmadan bilir yönlendirir korkmayın millet bu kadar.

emin ol yan sanayide uzman usta renault servisinde ancak merkezden komut alıp OEM kataloğundan ezbere hareket eden usta'dan daha verimli çıkıyor genelde,
gidin baksın adam, zaten birde konu baskı balata olunca renault'un en zayıf halkalarından biri fren balatası,ikincisi baskı balatası daha 35binde diye sağlamdır demeyin ezbere forumda daha 20lere vurmadan baskı balata değişen 2-3 kişi hatırlıyorum.

toprak

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
sorun debriyaj üst merkezinde değişince geçiyor.bi 30000km daha gidiyor tekrar değiştirdim şuan titreme yine kesildi.öncesinde motor kulağı şanzıman kulağı değişti.debriyaj baskı balata volan çatalda problem yoktu

entice

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Konuyu biraz hortlatayım,0.9 Tce 2019 45000 km de bende de sabah çalıştırıp kalkayım derken bir titretme yapıyor sonra bir daha yapmıyor.Çekiş güzel,el freni ile debreyaj kontrolü yapıyorum motor tank gibi asılıyor kalkmak için elektriksel olabilir düşüncesindeyim..Bu hafta düzelmezse servisime kontrol ettireceğim bakalım ne derdi...?