Clio 4 aracım için akü tavsiyeleriniz nedir???

yesilcay003

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
clio 4 0.9 90bg aracım var serviste 700 tl fiyat verdiler, start stop uyumlu olması gerektiği söylediler, suan aracın üzerinde varta 70ah akü var sizce servistenmi almalıyım, fiyat biraz uçuk geldi bana..

selim_ugur

Selim Uğur ŞAHİNTÜRK,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
clio 4 0.9 90bg aracım var serviste 700 tl fiyat verdiler, start stop uyumlu olması gerektiği söylediler, suan aracın üzerinde varta 70ah akü var sizce servistenmi almalıyım, fiyat biraz uçuk geldi bana..

araçta start stop özellikli olunca en az 500 tl gozden geçirmeniz lazım, bosch, mutlu ve varta markalar var diye biliyorum, servisten alırsanız 2 yıl içinde bir sey olursa servisi sorumlu tutarsınız, diğer markalarda bişey olursa uğraşmanız gerekebilir...

yesilcay003

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

araçta start stop özellikli olunca en az 500 tl gozden geçirmeniz lazım, bosch, mutlu ve varta markalar var diye biliyorum, servisten alırsanız 2 yıl içinde bir sey olursa servisi sorumlu tutarsınız, diğer markalarda bişey olursa uğraşmanız gerekebilir...

aslında aracın çalışmasında falan hiçbir sorun yok servisin söylediği degişmesi gerek diyorlar 2012 model 66 binde daha

Htmakina

Hakkı TAM, ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Eğer servis garanti kapsamında değiştirecekse sorun yok değiştirsin. ama hiç bir şey olmadığı halde değiştirelim diyorsa, neden? diye sormak gerek.

yesilcay003

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Eğer servis garanti kapsamında değiştirecekse sorun yok değiştirsin. ama hiç bir şey olmadığı halde değiştirelim diyorsa, neden? diye sormak gerek.
ben güncelleme için gittim kampanadaki bilyalar yaylar ücretsiz değişti, bunlar bittikten sonra bilgisayara bağladı akünün değişmesi gerektiğini söyleyen bir kağıt çıktı. garantisi yok aracın

İSMAİL 54

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ben güncelleme için gittim kampanadaki bilyalar yaylar ücretsiz değişti, bunlar bittikten sonra bilgisayara bağladı akünün değişmesi gerektiğini söyleyen bir kağıt çıktı. garantisi yok aracın
ben ce bir sorun yoksa değişmeyin veya sizi ikna edecek bir açıklama yapsınlar. varta iydir. hatta bay iyidir. alman diye biliyorum üretimi de alman ise tadından yenmez. servisteki fiyattan uygunsa hiç servisten almaya gerek yok stop start uyumlu olmalı tabi onlarda biraz pahalı malesef. yani normal bir akü olsa 150- 200 tl bir paraya işiniz çözülürdü.

ncb48

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hiç start stop kullanmıyorsak da start stoplu akü takmak zorundamıyız acaba. Ben hiç kullanmıyor start stopu

İSMAİL 54

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hiç start stop kullanmıyorsak da start stoplu akü takmak zorundamıyız acaba. Ben hiç kullanmıyor start stopu
net bilmemekle beraber şahsi fikrim evet zorundasın çünkü araçta sistem mevcut. şarj ve marş motorlarıda farklı onlaın çünkü. en azsından marş motoru farklı.yinede kesin bilen birine danışmakta fayda var.

umitkilic8

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Selamlar yeni üyeyim 2013 clio sporttourer icon aracım benimde aküyle ilgili bi sorum olacak, akü bitmeye yaklaşmış anladığım kadarıyla aracım start-stop tanıdık bi elektrikçi normal 72 amper akü olur, bi sorun olmaz diyo normal aküler 300TL civarında start-stop 600 civarı sanırım sizler ne dersiniz, normal akü takılırmı

maninwar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sadece fikir yürütüyorum; bence start stoplu araçlara farklı akü istenmesinin nedeni, araç start stop devrede stop edince teyp, ısıtma soğutma, aydınlatma vb gibi elektrik tüketen tüm ekipmanlar sanki motor çalışıyormuş gibi çalışmaya devam ediyor dolayısıyla akünün motor çalışmazken tüm bu yükleri kaldırabilir nitelikte olmalı ayrıca marş sayısı da s& s süz araçlara göre daha fazla ve sık olacağından buna da akü uygun olmalı.ama bu mantıkla düşününce start stopu kullanmayan biri için normal akünün bir sorun olmayacağını düşünmekteyim .şahsi fikrim bu .