Clio 4 aracimda şehir içinde aşiri yakit tüketimi

xennia

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Abi ortalamana maşallah valla ne diyeyim hihi
Merhaba kardeşim 2017 1.5 DCI EDC var bende ankarada 2 yıldır kullanıyorum ortalama 5.2 lt' nin üzerini göremedim araçta buna sıkışık trafik,full gazlama ve 140 sabit 4 kişi gidilen yolculuklar ve yaz kış dahil,i şuan hatta sakin kullanıyorum kışlık lastik havanın soğukluğu vs. etkenler dahil 4.6 lt bilgin olsun. Kesinlikle normal bir değer değil işinin ehli birine göstermeni tavsiye ederim, normal diyene de inanma.;)(Her ne olursa olsun 5.5-6 üzeri ise bir sıkıntı vardır)

Karamurat575859

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benim aracta söyle bi sıkıntı var 2014 model clio 4 Aracımın yakıt dönüşüm borusu patlamıs bıde enjektör lerın boruların kelepcesını usta iyi sıkmamıs mazot kacırıyodu sorunu bugun yaptık ama yakıt tüketimi 7.5 diyor bı anormallık var veya o kendıgılınden düşer mi

turkozsercan89

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benim aracta söyle bi sıkıntı var 2014 model clio 4 Aracımın yakıt dönüşüm borusu patlamıs bıde enjektör lerın boruların kelepcesını usta iyi sıkmamıs mazot kacırıyodu sorunu bugun yaptık ama yakıt tüketimi 7.5 diyor bı anormallık var veya o kendıgılınden düşer mi

Geçmiş olsun , araç dizel mi benzin mi.

Kısa mesafe kullanıyorsanız normal deninebilir , trafiksiz yolda sabit 80 90 km civar sürdügünüzde düşmesi lazım yavas yavas. Düşmüyorsa bi göstermenizde fayda var.

Karamurat575859

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Dizel araç sıfırladım ortalama yakıt tüketimini suan 6.1 indi oda normal gibi sanırım