Clio 4 aracımda Yokuş Kalkış Desteği çalışmıyor

cemalbalcik

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
2019 Clio 0.9 TCe Touch paket aracımda yokuş kalkış desteği çalışmıyor. Bildiğim kadarıyla açma kapatma düğmesi yok. Bu özellikten faydalanmak için ekstra bir şey mi yapmak gerekiyor bilmiyorum ama frene sonuna kadar basılıyken debriyaja basıp 1'e alıp ayağımı frenden çekiyorum ve araç direk geri kaymaya başlıyor. 3-4 kere farklı zaman aralıklarında denedim, maalesef hiçbirinde araç tutunamadı. Ben mi yanlış bir şey yapıyorum yoksa servise göstermem gerekir mi acaba?

orhankose

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
yokuş kalkış desteğinin devre ye girmesi için aracın belli bir eğimde olması lazım.ayrıca aracı boşa alıp frene basacaksın daha sonra 1. vites atıp kalkarsan araç geri kaymaz

alpkaankrdmn

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
2019 Clio 0.9 TCe Touch paket aracımda yokuş kalkış desteği çalışmıyor. Bildiğim kadarıyla açma kapatma düğmesi yok. Bu özellikten faydalanmak için ekstra bir şey mi yapmak gerekiyor bilmiyorum ama frene sonuna kadar basılıyken debriyaja basıp 1'e alıp ayağımı frenden çekiyorum ve araç direk geri kaymaya başlıyor. 3-4 kere farklı zaman aralıklarında denedim, maalesef hiçbirinde araç tutunamadı. Ben mi yanlış bir şey yapıyorum yoksa servise göstermem gerekir mi acaba?
ahah reis araç boşta iken çalışmaz zaten... Kalkmadan önce Vitesi 1 e alacaksın... ayağın 1-2 sn frende kalacak.. öyle devreye giriyor... direk kalkarken 1 alırsan devreye girmez.