Clio 4 Araçtan Gelen Ses

theknife

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar videoda 15.saniyeden sonra daha net anlaşılıyor, ilk başta da geliyor ama koltuk gıcırtısı sesi de gelmiş, 15.saniyeden sonra hızlanırken 6kmh hıza ulaşınca çıkan bir şeyler sürtüyormuş gibi bir ses geliyor. Bu ses neden gelebilir?

kışın daha yoğun şekilde geliyor bu ses. yetkili teknik servis ve sanayiden bir kaç usta ile dinledik ama sorunu bulamadım.

https://www.youtube.com/watch?v=bYka_ETavgc

ieb93

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Çıt çıt saat sesi gibi olan sesten bahsediyorsanız klape motoru diye biliyorum. Benim araçta da var.

theknife

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bu ses bende triger kayışı değişene kadar yoktu, klape motoru konusunu ustama soracağım. yanıt için teşekkürler.

Evren81

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Araç soğukken benim araçtan da geliyor aynı ses. Sürtme sesi gibi ama aracın gidişiyle senkronize değil. Kendi kendine sürten bir şey gibi. Yeni çalışmışken ve düşük hızda çıkıyor, sonra kesiliyor.

barisxpeace

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende de var 2013 tce

Sing_a_song

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende klimadan tık tık ses vardı, sonra o ses tak taka döndü. Klape kapakları dediler. Bu yaz arada soğuk klima cortlamaya başladı. Önümüzdeki yaz yine arada sıcak üflemeya başlarsa konsolü söktürüp baktırıcam.

theknife

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Klape motoru siparişi verdim internetten, bugün elime geçecek inşallah, yarın ustama gideceğim değiştirmek için, sonuçla ilgili tekrar mesaj yazacağım buraya.

theknife

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
277429948R parca kodlu urunu siparis etmistim. Makyajli kasa clio 4 araca uygun degilmis, ayni sorunu yasayan arkadaslara bilgi olsun diye yazdim, ustam uyan parca koduna bakip siparis edecek, onumuzdeki hafta sonuna kaldi durum simdilik.

can48

Kayıtlı Üye
35-İzmir
Fani 1. Kademeye acin ses kesiliyorsa klape motorundan buyuk ihtimal. Fan calisirken bende ses yapmiyor kapaliyken ses geliyor ama ben degistirmeyi dusunmedim rahatsiz etmiyor o kadar