Clio 4 Arka Sağ Arka Kapı Hoparlörü Patladı. Yardım eder misiniz ?

excelente

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar 2013 model clio icon aracım var. Geçenlerde birden sağ arka kapı hoparlöründen çok değişik ses gelmeye başladı. Ve hiç düzelmedi. En sonunda hoparlörün patladığına karar verdim. Artvinde yaşıyorum burda bir hoparlör işi yapan kişiye gösterdim kendisi de hoparlörün patlak olduğunu söyledi.

Şimdi asıl sormak istediğim ise ; bu konuda ne yapabilirim. Kapı içleri söküleceği için bunu işini iyi bilen birisinin yapmasını istiyorum ve araçtaki hoparlörlerde farklılık olsun istemiyorum. Acaba aracın içindeki hoparlörlerin aynısından temin etme şansımız olur mu ? Markasını bilen var mıdır ? Veya bunun için servise gitsem olur mu ? Tecrübeli arkadaşlardan bu konudaki fikirlerini bekliyorum.

Şimdiden fikir ve önerileriniz için teşekkürler.

maninwar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
İnternette çıkma satan var ama tek verir mi bilmiyorum.servisten tek alabilirsiniz ellerinde olmasada getirirler 100 tl civarıdır.kapı kartonu sökmesi basit.hoparlör perçinledir, perçinleri matkapla yiyip çıkarırsınız.

excelente

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar çok teşekkürler cevaplar için. Orjinalini baya aramıştım internette ama bulamamıştım. Attıklarınıza bakıcam.

Cliovural53

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ben 16 cm lik taktırdım joy model olduğu için orjinal yoktu kapı içlerini sökerken dikkat edin içindeki kapıyı tutan sekmanlar kırılıyor sekmanlardan yanınızda olursa iyi olur kırılanların yerine takarsınız işini bilen biri söylüyorsanız ben RİZE de yaptırdım adrs bilgilerini sizinle paylaşabilirim yardımcıda olurum

excelente

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ben 16 cm lik taktırdım joy model olduğu için orjinal yoktu kapı içlerini sökerken dikkat edin içindeki kapıyı tutan sekmanlar kırılıyor sekmanlardan yanınızda olursa iyi olur kırılanların yerine takarsınız işini bilen biri söylüyorsanız ben RİZE de yaptırdım adrs bilgilerini sizinle paylaşabilirim yardımcıda olurum

Kardeş cevabın için teşekkürler. Sormak istediğim iki şey var ;

Birincisi : aldığın 16 cm lik hoparlörler aracın ön hoparlörlerinden farklı mıydı ? Yoksa araştırıp ön tarafta takılı olan orjinallerinden mi aldın. Şimdi benim endişe ettiğim şey , farklı bir marka alırsam kalite ve ses çıkışı değişir mi ? Örnek verecek olursak cep telefonu için kulaklık aldığımızda her aldığımız kulaklığın kulağımıza verdiği ses kalitesi veya ses düzeyi farklı oluyor. Benim aracım icon model olduğu için arka kapılarda da hoparlör var. Şimdi ben farklı bir hoparlör aldığım zaman kulaklık örneğinden bahsettiğim gibi almış olduğum hoparlör aracın kendisinde takılı olan orjinal hoparlörlerinden farklı kalitede ve düzeyde ses çıkarsa bu sefer müzik ambiansını bozmaz mı ? Diğer 3 hoparlörlerden farklı şiddette ve kalitede ses çıkacak benim taktığımdan farklı kalitede ses çıkacak. O zaman aracın içerisindeki dağılımı bozar diye düşünüyorum. Bu konuda uzman olmadığımdan yanlış düşünüyor da olabilirim. Ama ben yine her ihtimale karşı aracın kendisinde takılı olanlardan olsun istiyorum.

İkincisi : Kapı içerisindeki sekmanlar yanınızda olsun demişsiniz ya. O nasıl bişey az çok tahmin edebiliyorum ama tam olarak birebirde görmediğim için bilemiyorum. Biryerde satılıyor mu bunlar , nasıl yanımda olacak tam anlayamadım o yüzden.

NOT : Yukarıda yazdığım cümleleleri hesaba katmazsak aslında genel olarak clionun ses sisteminden memnun değilim. Eniştemde polo var. O kadar kaliteli ve güçlü ses sistemi var ki araçta müzik dinlemek çok başka zevkli oluyor. Bahsettiğim polodaki aracın direk kendi ses sistemi yani ekstra hiçbirşey takılmamış arabaya. Bende aslında yapabilsem o tarz bişey yapmak istiyorumda sanırım maliyeti 1000 tl nin epeyce üzerinde olur diye düşünüyorum. O yüzden şuan o konuya giremiyorum.

maninwar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kardeş cevabın için teşekkürler. Sormak istediğim iki şey var ;

Birincisi : aldığın 16 cm lik hoparlörler aracın ön hoparlörlerinden farklı mıydı ? Yoksa araştırıp ön tarafta takılı olan orjinallerinden mi aldın. Şimdi benim endişe ettiğim şey , farklı bir marka alırsam kalite ve ses çıkışı değişir mi ? Örnek verecek olursak cep telefonu için kulaklık aldığımızda her aldığımız kulaklığın kulağımıza verdiği ses kalitesi veya ses düzeyi farklı oluyor. Benim aracım icon model olduğu için arka kapılarda da hoparlör var. Şimdi ben farklı bir hoparlör aldığım zaman kulaklık örneğinden bahsettiğim gibi almış olduğum hoparlör aracın kendisinde takılı olan orjinal hoparlörlerinden farklı kalitede ve düzeyde ses çıkarsa bu sefer müzik ambiansını bozmaz mı ? Diğer 3 hoparlörlerden farklı şiddette ve kalitede ses çıkacak benim taktığımdan farklı kalitede ses çıkacak. O zaman aracın içerisindeki dağılımı bozar diye düşünüyorum. Bu konuda uzman olmadığımdan yanlış düşünüyor da olabilirim. Ama ben yine her ihtimale karşı aracın kendisinde takılı olanlardan olsun istiyorum.

İkincisi : Kapı içerisindeki sekmanlar yanınızda olsun demişsiniz ya. O nasıl bişey az çok tahmin edebiliyorum ama tam olarak birebirde görmediğim için bilemiyorum. Biryerde satılıyor mu bunlar , nasıl yanımda olacak tam anlayamadım o yüzden.

NOT : Yukarıda yazdığım cümleleleri hesaba katmazsak aslında genel olarak clionun ses sisteminden memnun değilim. Eniştemde polo var. O kadar kaliteli ve güçlü ses sistemi var ki araçta müzik dinlemek çok başka zevkli oluyor. Bahsettiğim polodaki aracın direk kendi ses sistemi yani ekstra hiçbirşey takılmamış arabaya. Bende aslında yapabilsem o tarz bişey yapmak istiyorumda sanırım maliyeti 1000 tl nin epeyce üzerinde olur diye düşünüyorum. O yüzden şuan o konuya giremiyorum.
Bence orjinali tak ben farklı hoparlörler denedim hiçbirisi orjinal gibi ses vermedi,teybin çıkışından dolayı.kapı kartonu selman-i da parçacılarda olur, plastik bişey 1 tl civarı 3.5 tane al yeter belki de hiç ihtiyacın olmaz. Kapı kartonundaki vidaları sökünce o segmanlar geçmeli olarak tutuyor asılınca çıkıyor bazen asılırken kırılabiliyor.

Cliovural53

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
tek kolon değişme tabiki takım olarak değiştir arka kapıların ikisinide değişebilirsin ben normal bir marka hoparlör taktırdım öndekiler orjinal arkadakiler normal piyasa malı orta kalitede
ben yeni multimedia taktırdım çıkışları güzel onun için hoparlör sistemi pek fark etmedi
yinede tek değişeceğim dersen orjinal al sen teyp çıkışları güçlü ve iyi filtreli olmadığından ses sitemi pek güzel değil
sekmanlar konusundada kesinlikle yanında olsun kırılıyorlar

excelente

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
tek kolon değişme tabiki takım olarak değiştir arka kapıların ikisinide değişebilirsin ben normal bir marka hoparlör taktırdım öndekiler orjinal arkadakiler normal piyasa malı orta kalitede
ben yeni multimedia taktırdım çıkışları güzel onun için hoparlör sistemi pek fark etmedi
yinede tek değişeceğim dersen orjinal al sen teyp çıkışları güçlü ve iyi filtreli olmadığından ses sitemi pek güzel değil
sekmanlar konusundada kesinlikle yanında olsun kırılıyorlar

Bütün cevaplayan arkadaşlara teşekkürler. @maninvar arkadaşın yukarıda verdiği linkteki orjinalini satın alıcam muhtemelen. Ürün tarafıma ulaşınca montajı konusunda desteğinize başvururum :)

laruv0101

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

Merhaba bendede 2015 model joy var arka kapılarda hoperler yok taktırmak istiyorum kablo tesisatı çekilimidir aceba bilgi verirmisiniz